banner851

banner955

KUYRUK UZADIKÇA UZUYOR…

Geçtiğimiz hafta vaka yoğunluğunun en çok arttığı 10 il arasında olan ve bu hafta itibariyle günlük vaka sayısının 200’ü aştığı Düzce’de korkulan oluyor. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Servisi önünde COVİD-19 test kuyrukları yeniden oluşmaya ve günbegün uzamaya başladı.

Sağlık & Çevre 27.09.2021, 17:55
3940
KUYRUK UZADIKÇA UZUYOR…

1 Temmuz’da başlayan tam normalleşme sonrası yeni tip koronavirüs vaka ve vefat sayısının tırmanışa geçtiği Düzce’de artış geçen hafta zirve yaptı. Vakaların bir haftada yüzde 50’den fazla arttığı kentte salgın bilançosu nisan ayı sonu seviyelerine geri döndü.  Salgın nedeniyle yaşanan ölümlerse 217’ye ulaştı.

TEST KUYRUKLARI YENİDEN…

Salgının neredeyse uğramadık sokak bırakmadığı ve vaka yoğunluğunda özellikle merkezi kırmızı renge bürünen Düzce’de salgın şüphesiyle hastaneye başvurular da katlandı. Yoğunluğun artması sebebiyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Acili önünde test sırası bekleyen vatandaşların neden olduğu kuyruk yeniden oluşmaya başladı.  

AKTİF VAKA 3 BİNE DAYANDI

Kendilerinde fark ettikleri semptomlar nedeniyle COVİD-19 şüphelisi olarak hastaneye gelen vatandaşlar test için dakikalarca sıra beklemek zorunda kaldı. Hastanenin pandemi servisinde yatan hasta sayısı da artarken an itibariyle evlerinde ve hastanelerde tedavisine devam edilen koronavirüs vakası sayısı 3 bine yaklaştı.

SOKAKLARDAKİ RİSKE DİKKAT!

Salgına karşı en etkili silah olan aşılamada ülke ortalamasının altında kalan Düzce’de, sokaklarda maskesiz gezen kural tanımazlar riski arttırıyor. Uzmanlar salgında yoğunluğun en çok arttığı illerden olan Düzce’de mümkün oldukça sokağa çıkmama, zorunluluk durumunda da maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymanın hayati önemine işaret ediyor.

banner844
Yorumlar (8)
can 1 yıl önce
ASI OLMAYANLAR COK DÜZCEDE
qwerty 1 yıl önce
bıktık bu korku haberlerinden...havalar dengesizleşti çocuklar okula gidiyor... bir sürü sebep var. hem bu korona ile yaşamasını artık öğrenmemiz lazım... korku pomlamasına değil...
Düzce 1 yıl önce
Grip ayı geldi artık nasıl olsa
Reis81 1 yıl önce
Evet.insanlara zorunlu olarak pcr dayatması nı vaka sayısının artması gibi lanse edilmemeli.
dzcli 1 yıl önce
acil in önünde kuyruk olması normal çünkü kimse bi bilgi vermiyor
Çay yokmu çay 1 yıl önce
Ne koranasi hapşuran öksuren hastaneye koşuyo milleti muayne etmeden teste yolluyolar ondan sonra sizde haber yapiyonuz hasta olanda var olmayanda milleti iceri almadan direk teste yolluyonuz adam gibi haber yapin
Vatandaş 1 yıl önce
İnsanlar semptomları sebebiyle değil zorunlu PCR testi sebebiyle test oluyorlar Sayın ÖNCÜRTV.
Yeliz 1 yıl önce
Bu gidişle eskiden daha beter hala gelmesi yakındır ne denetim ne de insanımız’da tedbir var market’ler otobüsler iç içe olan her alanda insanımız maskesiz nedenn???Denetim ve tedbir sıfır
Yeni Sayımız