banner851

banner955

LASTİK VE KABLO YAKIMININ ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Türkiye’nin en kalitesiz havasının ölçüldüğü Düzce'de, göz göre göre hava ve çevre kirletilmeye devam ediyor. Hurdacılar Sitesi’nin yakınında bulunan eski vahşi çöp depolama tesislerinde her akşam saatlerinde lastik ve kablo yakımı, insan sağlığı başta olmak üzere çevre ve hava kirliliğine neden olurken, bu durumun önüne bir türlü geçilemiyor.

Sağlık & Çevre 09.05.2022, 10:57 09.05.2022, 12:43
1442
LASTİK VE KABLO YAKIMININ ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Vatandaşların ihbarı üzerine Öncü Haber’in sık sık gündeme taşıdığı Hurdacılar Sitesi’nin arkasında bulunan eski vahşi çöp depolama merkezinde yakılan kablo ve lastiklerle ilgili şikayetlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Hem Düzce’nin havasını kirleten, hem de yeşil örtüyü simsiyaha çeviren lastik dumanına tepkiler çığ gibi büyüyor.

İçeriğinde Karbon siyahı, uçucu organikler, yarı uçucu organikler, çok halkalı hidrokarbonlar, yağlar, kükürt oksitleri, azot oksitleri, nitrosaminler, karbon oksitler bulunan ve insan sağlığı başta olmak üzere çevre ile havaya büyük ölçüde zarar veren lastik – kablo yakımının önüne Düzce’de bir türlü geçilemezken, vatandaşlar bu sorun için yetkililerden çözüm bekliyor.

Özellikle her akşam saatlerinde bölgede lastik ve kablo yakıldığı ifade eden vatandaşlar, çıkan zehirli dumanları solumak zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Yoğun siyah duman yüzünden evlerinde cam ve kapı açamadıklarını dile getiren Cengiz Hoşver isimli vatandaş, 0 542 767 18 81 numaralı whatsApp ihbar hattına yaptığı şikayette,  “Her akşam lastik ve kablo yakılması nedeniyle evlerimizde duramıyoruz. 153 arıyoruz, itfaiye ekipleri gelip yanan ateşi söndürüyor, ama itfaiye ekipleri gidince yeniden ateş yakıyorlar” dedi.   

banner844
Yorumlar (8)
gariban 81 7 ay önce
Kim senin düzcenin havasını düşündügü yok herkes rant peşinde sayın bakanımız anlatıyor ama yok calışıyoz yok düzelicek diye ama yapılan bir calışmada yok düzelecek bir havada yok düzcenin yüzde 75 i astım hastası oldu
Yazık 7 ay önce
Birde şu sanayileri denetleseniz gece 12 sonra bacalar cayır cayır çalışıyor ne filtre var nede önlem
Burak 7 ay önce
Düzcede halk duyarsız,yöneticiler duyarsız. Bizler zehir solumaya devam
can 7 ay önce
Cezalar cok az BELEDIYE ZABITA POLIS GÖREVINI YAPSA HIC KIMSE CÜRET EDEMEZ YAKMAYA
Düzce 7 ay önce
Çay mah 616 sokağin sonu gel bir bak 24 saat kablo lastik yakimi var ama yetkiler sanki elleri kiloları bağlı tık yok
Yazıklar olsun... 7 ay önce
Akla acaba belediye bünyesinde kapalı kapılar arkasında kişiler mi var düşüncesi geliyor. Denetleme mekanizmasına müdahale mi ediliyor?
halk 7 ay önce
yaz bi caydırıcı ceza yakabiliyormu bak.
düzceli 7 ay önce
yazacak adam varmı
Yeni Sayımız