banner851

banner955

MERKEZ KURULDU!

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Polikliniği bünyesinde yer alan Diyabetik Ayak Polikliniğinde Diyabetik Ayak Merkezi kuruldu. Merkez sayesinde tıkalı damarları bulunan hastaların Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü tarafından gerekli işlemler yapılarak damar tıkanıklıkları açılıyor ve hasta yaralarının kapanmasının sağlanarak uzuv kayıplarının önlenmesi amaçlanıyor.

Sağlık & Çevre 16.05.2017, 18:41
5251
MERKEZ KURULDU!

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nden diyabetik ayak ve yarası olan hastalara müjde… Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Polikliniği bünyesinde yer alan Diyabetik Ayak Polikliniği, şeker hastalarının diyabetik ayak ve yaralarının tedavisinde önemli sağlık hizmeti sunuyor.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay’ın destekleri ile kurulan Diyabetik Ayak Merkezi’nde, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan’ın başkanlığında, Prof. Dr. Mesut Şişmanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Okay Güven Karaca ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fuat Çetin’den oluşan profesyonel bir ekip hastalara hizmet veriyor.

Merkezde tıkalı damarları bulunan hastaların Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü tarafından gerekli işlemler yapılarak damar tıkanıklıkları açılıyor ve yarası olan hastalara da Genel Cerrahi Bölümü tarafından güncel teknikler ile yara bakımı yapılıyor. Kliniklerin desteği ile hasta yaralarının kapanmasının sağlanarak uzuv kayıplarının önlenmesi amaçlanıyor.

Bugüne kadar Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi tarafından 50’nin üzerinde hastanın tıkalı damarları açılmış ve yarası olan hastalar, yara bakımı yapılarak sağlığına kavuştu. Tedavi imkanlarından yararlanmak isteyen hastalar, Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Polikliniği içerisinde bulunan Diyabetik Ayak Polikliniği’ne başvurarak gerekli desteğe ulaşabiliyor. 

Yorumlar (4)
Gül 6 yıl önce
Geç oldu ama temiz olur insAllah ben canimi kaybettim baskalarininda cani yanmasin
edep 6 yıl önce
Bunlar güzel haberler Emeyi geçenden Allah razı olsun
Duzceyilan 6 yıl önce
Tamam ben o
Semih ataseven 6 yıl önce
Okay güven karaca mükemmel bir insan İşine mesleğine aşık...Allah yolunu açık etsin