banner851

banner614

"MEYDANA GELEN ZARAR KENDİLERİNDEN TAZMİN EDİLECEKTİR“

banner619

Düzce Valiliği, bölgenin meteoroloji verilerine göre, 15 gün boyunca orman yangınları açısından oldukça yüksek risk taşıdığını belirtilerek, il genelinde piknik alanları dahil saat 20.00'den sonra ateş yakılmaması gerektiği bildirildi.

banner846
Sağlık & Çevre 01.09.2020, 15:43
1645
"MEYDANA GELEN ZARAR KENDİLERİNDEN TAZMİN EDİLECEKTİR“
banner844

Valilikten yapılan açıklamada, Düzce'de orman yangınları açısından oldukça yüksek risk oluşturan sıcak havanın özellikle havanın rüzgarlı olduğu zamanlarda çıkan, anız ve kırsal alan yangınlarının bazen ormanlarla birlikte yerleşim yerlerini, hatta köyleri tehdit ettiği belirtildi.

Yangına zemin oluşturmamak adına özellikle yer yer kuvvetli rüzgarın çıktığı ve nisbi nemin düşük olduğu bugünlerde anız yakılmaması, orman içerisinde ve yakın yerlerde vatandaşların ateşle ilgili faaliyetlerden uzak durmaları gerektiği vurgulanarak, "Gösterilen piknik alanlarının dışında piknik ateşi yakılmaması, yakılan piknik ateşinin söndürülmesi ve saat 20.00'den sonra piknik alanları dahil ilimiz genelinde hiçbir şekilde ateş yakılmaması gerekmektedir. Ayrıca orman yangınlarına sebebiyet verenler tespit edilerek kanunda öngörülen cezai müeyyideler uygulanacak ve meydana gelen zarar da kendilerinden tazmin edilecektir." ifadesi kullanıldı.

(AA)

Yorumlar (1)
Aa 12 ay önce
Peki, orman işletme memurlarının, zamanında yapmadıkları altlık güncellemelerinden ötürü, kurum ile halkı karşı karşıya getiren tapu iptal davalarının zararları kimden tahsil edilecek?