banner851

banner614

MOBİL AŞI TİMLERİ AŞIYI VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜYOR

Düzce’de, koronavirüs salgınına karşı en güçlü silah olarak kullanılan aşı çalışmaları kapsamında, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan mobil aşı ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor. Düzce merkez ve ilçelere bağlı en ücra köylere kadar giden mobil aşı ekipleri, vatandaşlara birinci doz ve ikinci doz aşılarını uyguluyor. Mobil aşı ekipleri dünde de Cedidiye Camisi önünde kurulan stantta Cuma namazından çıkan vatandaşlara yönelik aşı uygulaması yaptı.

banner619
Sağlık & Çevre 02.10.2021, 11:34 02.10.2021, 17:50
366

Tüm dünyada tehdidini sürdüren Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını, Düzce’de yeniden tırmanışa geçti. Risk haritasından, Düzce’nin birçok mahallesi kırmızıya bürünürken, bu tehlikeli gidişatın önüne geçmek için, yetkililerin vatandaşlara ‘Aşı olun’ çağrıları sürüyor.

Vali Cevdet Atay’ın,  Düzce’deki vaka artışını en aza indirmek için başlattığı aşı seferberliği kapsamında, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil aşı ekipleri, vatandaşlara yönelik bir ve ikinci doz aşı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Düzce Merkez ve ilçelere bağlı en ücra köylere kadar giderek, aşıyı vatandaşların ayağına kadar götüren ekipler, aşı yaptırmak istemeyenleri de ikna etmeye çalışıyor.

Dün, Cedidiye Camisi önünde “Kovid-19 Aşı Standı” kuran mobil aşı ekipleri, Cuma namazından çıkan vatandaşlara birinci ve ikinci doz aşı uygulaması yaptı. Aşı standında aşı yaptıranların özellikle genç ve 65 yaş ve üzeri olduğu gözlemlendi. Mobil aşı timlerinin Düzce genelinde çalışmalarının artarak devam edeceği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
SAĞLIKCI 2 hafta önce
SAĞLIKCIYI MASKARA YAPTINIZ BE..ADAM GELMİYORSA VERİN CEZAYI BE..BİDE BİZDEN PARA KESİYORSUNUZ HARAM OLSUN HAKKIM
Duzce 2 hafta önce
Aşılama artarken risk neden artıyor ki. Tam tersi olması gerekmez mi..... Neden böyle korku çalışması yapıyorsunuz...
Teoman Haldun 2 hafta önce
Osmanlıca... ha ha hay...
Türkçeyi akıcı konuşmayı başardık mı.
Yazık.
YAVUZ0881 2 hafta önce
Kadem he yahu türkçeyi öğrendik ve düzgün bir şekilde konuşma dilinide öğrendik bir eksiğimiz ingilizce kaldı öylemi bence size en güzel isim yobazlık yayma Cemiyeti dense tam isabet olur hadi adam bulup reklam adı altında haberinizde yapılmış sizi kidi sizi