banner851

banner614

NİKAHINA 1 GÜN KALMIŞTI

banner619

Nikahına sadece bir gün kala geçirdiği trafik kazası sonucunda boyun omurunda kırık meydana gelen 24 yaşındaki Semih Akar; felç kalma riski ile karşı karşıya kaldı. Düzce Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan zorlu bir ameliyattan sonra hayata tutunan Akar, “Hayat bana ikinci bir şans daha verdi.” dedi.

banner846
Sağlık & Çevre 25.10.2017, 11:08 26.10.2017, 15:46
8734
banner844

Kaza, mutluluğunu gölgeledi
24 yaşındaki Semih Akar’ın nikah masasına oturmaya saatler kala geçirdiği kaza, mutluluğunu gölgeledi. Talihsiz gencin, 2 Ekim 2017 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonrasına kaldırıldığı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde 2. boyun omurunda kırık saptandı.Yüksek riskli bir ameliyata alındı
Şans eseri bu ciddi kırığa karşın felç gelişmeyen hasta, ameliyat edilmek üzere Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yapılan tetkiklerin ardından hasta Akar, tekrar ayağa kalkabilmek için Doç. Dr. Cem Dinç tarafından ameliyata alındı. Yüksek riskli ameliyatın başarıyla sonuçlanmasının ardından Akar, kısa sürede ayağa kalktı.

“Şimdi yürüyebiliyor”
Ameliyatı gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Dinç, “Hastamızın 2. boyun omurunda ciddi bir kırığı vardı. Bu kırıklar ölüm ya da hastalarımızda ileri düzeyde felç ile sonuçlanabilen tablolara neden olabiliyor. Hastamız, bu açıdan çok şanslı gruptaydı. Bu noktadan sonra bizim devreye girerek, mevcut kırığı vidalarla sabitleyip kırıkların kaynamasına ve kemikleşmeye olanak sağlamamız gerekiyordu. Türkiye’de sınırlı sayıdaki merkezlerde yapılabilen, ciddi ve yüksek riskli ameliyat ile boyun ikinci omurunda yer alan kırık vidalarla sabitlendi. Hasta şimdi yürüyebiliyor. Kendisini kısa süre içerisinde de taburcu edeceğiz.” ifadelerini kullandı.“İnşallah kısa sürede tekrar nikah masasına göndereceğiz”
Semih Akar’ın nikahına bir gün kala kaza geçirdiğini anımsatan Dinç, “İnşallah kendisini kısa süre içinde tekrar nikah masasına göndereceğiz.” dedi.

 “Hayat bana ikinci bir şans daha verdi”
Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyleyen Semih Akar ise, ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Cem Dinç ve ekibine teşekkür ederek “Allah hepsinden binlerce kez razı olsun. Hayat bana ikinci bir şans daha verdi.” dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER

 

Yorumlar (5)
köroğlu 4 yıl önce
kardeşimize acil şifalar ve mutluluklar diliyorum.
Melike 4 yıl önce
Yapmış olduğumuz bu kötü kazadan sonra şokunu atlatamasakta şükür hepimiz hayattayız Allah bizi birbirimizden ayırmadı ve biz yine nikah günü sayıyoruz o araçtan sağ çıktığımza 4 müzde şükrediyoruz Cem hoca ve ekibinde teşekkür ederiz
Damla 4 yıl önce
Rabbım doktorlarımıza sağlık sıhhat versın onlar olmasa naparım bızz rabbım yar ee yardımcıları olsun doktorlarımızın
DOKTORA HİTABEN 4 yıl önce
DOKTOR BEYLERİMİZ HASTA YAKINLARINA DUA ETCEZ BEKLİCEZ BAŞKA YAPACAK BİŞEYİMİZ YOK DİYECEĞİNE YAPTIĞI HER AMELİYATLA KEŞKE BÖYLE ÖNEMLİ BULSA DA HASTALARIYLA İLGİLENSE.
SEDA 4 yıl önce
ALLAH ŞİFA VERSİN