banner851

banner614

O EKSİKLİK GİDERİLDİ…

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi kampüsüne yoğun bakımda tedavi gören hastaların, hava ambulansıyla farklı illere nakli için kullanılmak üzere 625 metrekare büyüklüğünde helikopter pisti inşa edildi.

Sağlık & Çevre 04.01.2022, 17:41
3958
O EKSİKLİK GİDERİLDİ…

Düzce’de özellikle yoğun bakımda tedavi gören hastaların, hava ambulansıyla farklı illere nakli sırasındaki pist eksikliği ortadan kaldırıldı.

Daha önce helikopterlerin iniş ve kalkışları için 18 Temmuz Stadyumu ve Düzce Üniversitesi Stadyumu kullanılırken Düzce Atatürk Devlet Hastane kampüsü içerine helikopter pisti inşa edildi. Pistin yapımı ile birlikte hastaneden helikopter ambulansa hastaların sorunsuz taşınması ve hastaların nakilleri çok daha çabuk yapılması amaçlandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın gayretleriyle İl Özel İdaresi tarafından kente kazandırılan 625 metrekare büyüklüğündeki alan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından da onaylanarak resmi internet sitelerinden yayınlandı.

Yorumlar (4)
halk 3 hafta önce
o alanın etrafındaki çalılık ne oluyor.pervane hep çarpar onlara.bi temizletin oraları..
Adem duru 3 hafta önce
Önce çocuk acılı aktif hale getirsinler. Bu zirvaliklarla ancak şov yapıyorlar
Düzcelii 3 hafta önce
Tabi doktor sorunumuz bitti bir pist ihtiyacımız kalmıştı tam oldu
Çavuş Ekrem Düzce 3 hafta önce
Memlekette bir tek Yasin hocamız çalışıyor en çok Yasin hoca çalışıyor sürekli Yasin hoca çalışıyor hep o çalışıyor bir tek o çalışıyor harika çalışıyor muhteşem çalışıyor çok iyi çalışıyor yaşasın Yasin Hocam
-1
hafif kar yağışlı