banner851

banner614

ÖLÜMCÜL RİSKLER TAŞIYOR…

Bu sabah saatlerinde kent merkezinde etkili olan sis tabakası, Düzce’deki hava kirliliği sorununu bir kez daha gözler önüne serdi. Son yapılan ölçümlerde Düzce’deki hava kirliliği 82.4 PM, yani orta derecede ölçüldü. Uzmanlar ise, ölümcül riskler taşıyan hava kirliliğine karşı vatandaşları uyarıyor.

Sağlık & Çevre 26.11.2021, 11:45
703
ÖLÜMCÜL RİSKLER TAŞIYOR…

Düzce’de özellikle kış aylarında daha çok kendisini gösteren hava kirliliği, alınan tüm tedbir ve önlemlere rağmen önlenemiyor. Gerek Düzce’nin coğrafi yapısı, gerek ısınma amaçlı kullanılan kalitesiz kömür, gerek araç egzozlarından çıkan gazlar ve gerekse fabrika bacaları, hava kirliliğinin artmasında ki en büyük faktörler arasında gösteriliyor.

Kış aylarına girilmesi ile birlikte, hava kirliliğine bağlı olarak Düzce şehir merkezinin üzerinde oluşan sis tabakası, ölümcül riskler taşıyor. Özellikle akciğere ulaşan alt solunum yolu enfeksiyonları, kalp krizi, felç ve kanser hastalığı gibi birçok hastalığı berberinde getiren hava kirliliğinin önlenmesi için ise Düzceli vatandaşlara önemli görevler düşüyor.

Hava kirliliğine bağlı olarak Düzce kent merkezinde bu sabah saatlerinde etkili olan sis, tehlikeyi bir kez daha gözler önüne serdi. Bugün sabah saatlerinde Düzce kent merkezinde yapılan ölçümlerde Düzce’de hava kirliliği 82.4 PM değerinde ölçüldü.

Uzmanlar ise, ölümcül riskler taşıyan hava kirliliğine karşı vatandaşların dikkatli olmasını istiyor. Uzmanlar, hava kirliliğinin erken ölümlere neden olduğu uyarısında bulunuyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (8)
Yetkili 1 gün önce
Yetkililere söyledik her köye doğalgaz verin diye ama yapamadılar beceremediler yekisizlere söylesek olurdu
Düzceli.. 3 gün önce
Hava kirliliğinde ilk üçe giriyoruz.. Coğrafi olarak ta krater görünümlü ovada kirli hava kolay gitmiyor... Ama siyasilerimiz ısrarla tarım alanlarını organizeye katmak istiyor.. Şaka gibi..
MUSTAFA KESKİN 3 gün önce
vatandaşları uyaracağınıza yetkilileri uyarın vurdum duymaz yöneticiler
Asabi 3 gün önce
Daha organize sanayi Bölgesi daha fazla fabrika yapılsın . Hepimiz kötü hastalıktan ölelim. Çözülür... Sermaye sahipleri ne de olsa yeni ucuz işçiler bulmakta zorlanmaz. Onların arkasında devletler var
DOĞALGAZ 3 gün önce
EV AHAVA ALSIN DİYE PENCERE ACAMAZ OLDUK.HER YER LEŞ GİBİ KÖMÜR KOKUSU.İLGİSİZ TÜM YÖNETİCELERE TŞK.SANIKTA GRŞRSZ
Mnm 3 gün önce
bir sürü atık yakma tesisi var esas havayı pisleten bunlar millet uyuyor
Ali 3 gün önce
Divapana gidiiiiin
Konuralpli 3 gün önce
Doğalgaz isteyen bağlatamasın. Sonra konuşun hava çok kirli hava çok kirli. Kuruma gidiyorsun dalga geçiyor gibi nisandan sonra bakarız nisanda gidiyorsun temmuzda gel temmuzda gidiyosun hele bi kış gelsin. Herşey geliyor ama gaz yok