banner851

banner614

ÖNLEM ALAN YOK

Düzce Küçük Sanayi Sitesi’nde daha önce katık atık vahşi depolama alanı olarak kullanılan merada uyarılara rağmen hala eski lastik ve plastik maddeler yakılmaya devam ediyor.

banner619
Sağlık & Çevre 06.10.2021, 15:25
3283
ÖNLEM ALAN YOK

Havası en kirli il unvanını elinde bulunduran Düzce’de çöplük bellenen, Akınlar Mahallesi’nde Küçük Melen’in yanında bulunan mera alanına kimliği belirsiz kişiler tarafından ekonomik ömrünü tamamlamış lastik ve plastikler bilinçsiz bir şekilde yakılarak, çevre göz göre göre kirletiliyor.

Kimliği belirsiz kişiler tarafından eski lastik ve plastik maddelerin yakılmasıyla, etraf kara dumanla kaplarken, hava kirliliğinde ilk sırada bulunan Düzce’de, hava kirliliğinin yanı sıra su ve toprakta kirletiliyor.

Konuyla ilgili şikayetini dile getirmek için 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına ihbarda bulunan Mustafa Sadıklı ise Gecenin geç saatlerinde kimliği belirsiz çöp toplayıcıları bu alana gelip çöpleri yaktığı iddiasında bulundu.

Öncü İhbar hattına konuşan Mustafa Sadıklı ‘’ Belediyeyi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ve Jandarmayı defalarca arayıp şikayetlerde bulunup önlem alınmasını istedik fakat hala hiçbir önlem alınmadı. Vatandaşlar uzaktan baktığı zaman geri dönüşümcüler ateş yakıyor deyip Jandarmaya şikâyet ediyorlar. Bizi sorumlu tutuyorlar. Bizim yakılan çöplerle bir ilgimiz yok. Kimliği belirsiz kişiler sürekli gelip ateş yakıyor vatandaşlar bizi sorumlu tutuyor bu sorunun en hızlı şekilde giderilmesi için yetkililerden çözüm bekliyoruz’’ dedi

Yorumlar (6)
TRLAND 1 hafta önce
Düzcenin özellikle kışın fevzi çakmak ve dereli tütüncü mevkiilerinde bulunan fabrikalardan dolayı hem kurum yağıyor hem havası kötüleşiyor.
Halk 1 hafta önce
Fatih meslek okulu yanı kereste fabrikasında da durum farksız
Çöpçü 1 hafta önce
Bir kişi çıkıp sormuyor niye lastik yakıyorlar diye. Çaldıkları kabloların dışındaki plastiği eritip bakırını satmak için. Bunu ben bile biliyorum. Günaydın doğrusu
Durali Aydın 1 hafta önce
Fevzi çakmak ta ki keresteciler zehiri gece salıyor. Muhtar da il müdürlüğünde görmüyor.
Vali bey nasıl görsün.
HATUN HANIM 1 hafta önce
fevziçakmak, cumhuriyet, dereli tütüncü mahalleleri fabrikalardan dolayı zehir soluyor...
erol bostancı 1 hafta önce
Allah rahmet eylesin çok ii bir insandı....hastanemize çok gelirdi mekanın cennet olsun kardeşim...çok üzüldüm