banner851

banner955

“ÖNLEM ALINMASI İÇİN BİRİNİN ÖLMESİ Mİ LAZIM?”

Bahçeşehir’de başıboş köpekler sokakta arkadaşları ile oynayan bir çocuğa saldırdı. Sokak köpeğinin saldırından kurtulmak için kaçmaya çalışan M.A (12) isimli küçük çocuk yere düşerek baygınlık geçirdi. Çevredekilerin yardımı ile sokak köpeğinden kurtarılan çocuk hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Sokak köpeği tehdidi nedeniyle Düzce Belediyesi’ne defalarca şikâyette bulunmasına rağmen hiçbir işlem yapılmadığından dert yanan küçük çocuğun babası “Birilerinin hareke geçmesi için illa burada birinin ölmesi mi gerekiyor?” dedi.

Sağlık & Çevre 28.07.2021, 16:30 03.08.2021, 16:13
7896
“ÖNLEM ALINMASI İÇİN BİRİNİN ÖLMESİ Mİ LAZIM?”
banner986

Olay, dün akşam saatlerinde Düzce Merkez’e bağlı Bahçeşehir Çamlıevler Mahallesi’nde meydana geldi. Arkadaşları ile oyun oynamak için parka çıkan M.A’ya (12) başıboş bir sokak köpeği saldırdı. Sokak köpeğinin saldırısından kurtulmak için kaçmaya çalışan M.A. yere düştü. Yerde bir müddet köpekten kurtulmak için mücadele veren küçük çocuğa çevredeki vatandaşlar müdahale etti.

Düşerken kafasını yere vuran küçük çocuk baygınlık geçirğini fark eden vatandaşlar durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi. İlk muayenesi olay yerinde yapılan küçük çocuk Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hastane yapılan kontrollerde M.A.’nın vücudunda köpek ısırığına rastlanmazken verdiği mücadele ile düştüğü esnada küçük çocuğun vücudunda yaralar oluştu. Yaşadığı travma nedeniyle kısmi hafıza kaybı yaşayan küçük çocuğun o anları hatırlamadığı, taburcu olduğu ve durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Çocuğunun başına gelenlerle ilgili sesini duyurabilmek için 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na ulaşan küçük çocuğun babası Murat Acar, yaşadıkları bölgede sokak köpeği saldırısı olayların sıkça yaşanmasından dert yandı.

“Evimizden dışarı çıkamaz hale geldik”

Acar, bir ay önce de eşinin köpekler tarafından saldırıya uğradığını belirterek, “O yetişkin olduğu için herhangi bir yara almadan kurtuldu ama oğlum kurtulamadı. Ben 1 ay öncesinden Düzce Belediyesi’ne bu konu hakkında şikâyette bulundum. Onlar gelmişler ama burada bulunan duyarsız bir vatandaş onlara ben bakıyorum, besliyorum demiş. Ekipler işlem yapmadan geri dönmüş. Ama şimdi o duyarsız vatandaş köpekleri sahiplenmiyor. Benim değil sokak köpeği diyor. Benimle alaycı bir tavırda konuşuyor. Bu köpeklere bir an önce bir çare bulunmalı. Evimizden dışarı çıkamaz hale geldik” dedi.

“Düzce Belediyesi ne iş yapıyor?”

Olayın ardından hem Düzce Belediyesi hem de emniyet yetkilileri ile yaptığı görüşmenin ardından kendisinin Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yönlendirildiğini iddia eden baba Acar, “İllaki birinin harekete geçmesi için birinin ölmesi veya yaralanması mı gerekiyor. Bu konudaki şikâyetimi ben Ankara’ya ileteceksem Düzce Belediyesi ne iş yapıyor? Burada bulunan diğer yetkililer ne iş yapıyor?  Benim şikâyetime kulak asmayacaklarsa ben neden belediyeye vergi ödüyorum o zaman? Neden herhangi bir işlem yapılmıyor?” şeklinde konuşarak serzenişte bulundu.

“Kısmi bir hafıza kaybı yaşadı”

Oğlunun şu anda sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Acar, “Oğlum şu anda evde. Dün akşam gece saat 02.00’ye kadar hastanede gözetim altında tuttular. Herhangi bir köpek ısırığı yok ama hem köpekten kurtulmak için hem de kaçarken kurtulmak için mücadele verdiği için kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yara almış. Kısmi bir hafıza kaybı yaşadı. Hiçbir şeyi hatırlamıyor olaya ilişkin. Düzce Belediyesi artık harekete geçmeli ve bu olaya bir çözüm üretmeli.” dedi.

“Çocuklar korkudan parkta oynayamıyor”

Mahallesinde yaşayan bir vatandaşın kendi çocukları sevdiği için çevrede bulunan diğer tüm köpekleri topladığını yalnız sahip çıkmadığını belirten Acar, “Sahip çekmıyorlar, civarındaki çocuklar korkudan parkta oynayamıyor. Köpekler saldırır diye çocuklar doya ya çocukluklarını yasayamıyorlar, defalarca belediyeye haber verilmesine karşı, yapılan hiçbir idari işlem yoktur.” şeklinde konuştu.

HABER: Mustafa KİLELİ

Yorumlar (27)
Toki 1 yıl önce
Bu köpekler normal değil ,sürü halinde ve saldırganlar .Anlamıyor musunuz Sayın belediye başkanı? Bizim çocukluğumuzdan beri sokaklarda hayvanları severdik ekmek verirdik. Hiç saldırı ısırma falan olmazdı. Okul yolumuzda sürüsü de vardı hatta geçer giderdik ne havlardi ne kovalardi. Bunlar azman. Akşam olunca yoldan ne insan ne araba bisiklet gecittirmiyorlar sürekli Bir havlama koşma saldırma halindeler. Metek toki bitmiş durumda .Gece sabaha kadar köpek sesinden uyuyamıyoruz. Sinir sahibi olduk resmen .Birinin canı daha fazla yanmadan çocuklara bir şey olmadan alıp köpekleri rehabilite edin .Barınak yapın yardım edelim .Hayvan severken köpek düşmanı olduk .Sonunda ne olacak ben söyleyim. Artık birilerinin canına tak diyecek toplu halde zehirleme yapılacak köpeklere haberiniz olsun .Alın köpekleri alın. Uyarıyoruz sonu kötü bir durum olmadan alın hepsini .Herkesin çocuğu kıymetli belediye insansan çok köpeklere değer veriyorsa bu kadar şikayete kulak tıkıyor sa ,belediye görevini yapmazsa halk yapacak .
GEZGİN 1 yıl önce
YANİ BİR ARLAR BİR BARINAK VARDI FAKAT PERİŞAN BİR HALDEYDİ..BEYKÖY CİVARINDAYDI..HATTA İŞE GİDERKEN HEP GEÇİYORDUK YANINDAN...ÖYLE KÜMBELTİ HARABE BARINKLAR DEĞİL...TEMİZ VE HİJYENİK BARINAKLAR YAPILAMLI...ONLARDA CAN...AMA TABİİ Kİ DE TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN...SONUÇTA HEPİMİZİ ALLAH YARATTI...TABİİ KİDE ŞEHİR İÇİNDE KÖPEK OLMAMALI VE KEDİ DE ..YA EZİLİYORLAR YA BAŞKA BİR ŞEKİLDE ÖLÜYORLAR...AMA ONLARDA BİRER CAN...
GEZGİN 1 yıl önce
TAMAM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ÇOCUĞA ..TABİİ KİDE BİR TRAVMA ATLATMIŞ AMA BU , O SOKAK HAYVANLARINA KARŞI DÜŞMAN CA BİR TAVIR ALMAMIZI GEREKTİRMEZ..ASLINDA YAPILMASI GEREKEN ŞEY..ONLAR İÇİN ÇAĞDAŞ BARINAKLAR HAZIRLANMASI...
GEZGİN 1 yıl önce
SİTENİZ BOZUK! YORUMU BİTİRMEDEN YORUMU SİLİYOR :) VE BU KÖPEKLERE KARŞI ALINAN TAVIRLAR AHİRET GÜNÜ ÇIKACAK İNŞALLAH KARŞISINA İNSANLARIN...ONLAR ALLAH IN SESSİZ KULLARIDIR..UNUTMAYIN...
ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLMİŞ BİR PEYGAMBERİN ÜMMETİNİN HAYVAN SEVGİSİ BU MU YANİ?
Vatandaş 1 yıl önce
VAllaha bıktık artık köpekten kediden illAllah geldi… Seven evinde beslesin arkadaş sevmiyorum işte zorla mı? Korkuyorum ya her taraf kedi köpek dolu…
Z.T 1 yıl önce
Sokak köpekleri belediyeler tarafından toplanıp barınaklara alınmalıdır.
belediyeler belediyeler b 1 yıl önce
köpek sorunu her yerde aynıGölyaka da aynı, sokaklar dolu, sahipli sahipsiz farketmiyor, gece sabaha kadar havlama sesinden uyuyamıyoruz birde sıcaklar var tabi, onların da canı var elbette ama belediyeler bunlara yer yapmalı ve oralarda bakmalılar.
buminhan 1 yıl önce
ne pınarları ne uzun ne kısa mustafası heryerdeler..ne zaman bu işe el atarlar belediye başkanını ısırdığı zaman...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık