banner851

banner614

ORTADA KALAN GENÇ İÇİN DEVREYE GİRDİLER…

banner619

Düzce’de koronavirüse yakalanan 78 yaşındaki yaşlı bir vatandaş, İzmit’te yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınınca, aynı hastalığı taşıyan 23 yaşındaki zihinsel engelli oğlu ortada kaldı. Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım’ın araya girmesiyle, ortada kalan zihinsel engelli genç için tedavi süreci başlatıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 31.08.2020, 19:23 01.09.2020, 09:27
6932
ORTADA KALAN GENÇ İÇİN DEVREYE GİRDİLER…
banner844

Tokuşlar Mahallesinde ikamet eden 78 yaşındaki Mahmut İpek ve zihinsel engelli oğlu Muharrem İpek, tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid – 19 salgınına yakalandı. Baba Mahmut İpek’in durumunun ağır olması nedeniyle, Düzce’den ambulans ile yoğun güvenlik önlemleri altında İzmit’te bir hastaneye götürüldü. Yaşlı adamın tedavisi İzmit’teki bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde sürerken, salgına yakalanan zihinsel engelli oğlu Muharrem İpek ortada kaldı.

Muharrem İpek’in karantinayı delerek sürekli sokaklarda gezmesi, köy sakinlerini tedirgin ederken, Köy Muhtarı Selahattin Çağlar, durumu yetkililere bildirdi. Ancak Muharrem İpek yanında refakatçi olmadan hastaneye yatırılamadı. Bunun üzerine devreye giren Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ile görüşerek, zihinsel engelli İpek’in durumu ile ilgili bilgi verdi. Yıldırım ise, bakımı ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması için Tokuşlar Köyü’ne ekip gönderdi. Zihinsel engelli İpek’in hastalığı süresince Düzce Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı bir merkezde kalacağı öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Hüseyin 12 ay önce
Mahmut ipek 1. 78 değil 68 yaşında 2. covid 19 teşhisi hâlâ konmadı 3. Tokuşlar mahalle muhtarı Selattin beye ilgisinden dolayı sonsuz teşekkürler tokuşlar mahallesi muhtarınızın kıymetini bilin
dilaraipekk 12 ay önce
Mahmut ipek'in Corona olduğunu nereden çıkartıyorsunuz. Şuan yoğun bakım da hastalığı netleşmedi.
Osman 12 ay önce
Garibanın eşi, dostu, komşusu olmuyor.
Duzceli 12 ay önce
78 yaşındaki baba zihinsel engelli birine nasıl baksın ikisininde devlet korumasına ihtiyacı var
Öncü Reklam 12 ay önce
İşlerini yapmışlar reklama gerek yok arkadaşlar basına bu kadar çalışmak beceriksizlik örtmektir.