banner615

banner614

banner701

ÖZAL: BİNLERCE SAĞLIK ÇALIŞANI YİNE GÖZ ARDI EDİLMİŞTİR

banner619

SağlıkSen Düzce Şube Başkanı Cihan Özal , sağlık çalışanlarının sorunlarına değinerek, “Ek ödeme ile ilgili düzenlemede genel hatlarıyla bir takım iyileştirmeler yapılmış olsa da binlerce sağlık çalışanı yine göz ardı edilmiştir” ifadelerini kulandı.

Sağlık & Çevre 29.09.2020, 18:07
4006
ÖZAL: BİNLERCE SAĞLIK ÇALIŞANI YİNE GÖZ ARDI EDİLMİŞTİR

SağlıkSen Düzce Şube Başkanı Cihan Özal, Sağlık Bakanlığı'nca uygulamaya konulan döner sermaye ek ödemesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükünün daha da arttığını belirten Özal, “Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz” dedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak, yaşadıkları sorunların çözümü için yetkilileri harekete geçirmek amacıyla sadece Ankara’dan değil ülkemizin dört bir yanından tüm teşkilatımızla aynı haykırışta bulunuyoruz.

“KANGREN OLAN SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ”

Diyoruz ki; çok geç olmadan, yanlış üstüne yanlış yapmadan  sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir. Artık yeter!!! Alınteri ise alınteri! Fedakarlıksa fedakarlık! Cansa can! Biri de çıksın, sağlık çalışanları bunlardan beri desin… Elini vicdanına koyan hiç kimse, bunu diyemez! O halde neden sorunlar görmezden, duymazdan, bilinmezden geliniyor!

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜKÜ ARTIYOR”

Örneğin; Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükü daha da artmıyor mu? Artıyor…  Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgenmiyor mu? Esirgeniyor…  Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkanları çok görülmüyor mu? Görülüyor… Hemen her gün bir yada birkaç sağlık çalışanı kör şiddetin kurbanı olmuyor mu? Oluyor… Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı? Alınmadı…

“HAKLI BEKLENTİLERİMİZ YİNE KARŞILANMADI”

Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil! En çok da bu nedenle üzülüyoruz! Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız.   Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır. En altından en üstüne kadar hangi yetkili ile konuşsak, bize hak veriyor, “biliyoruz” diyorlar. Ancak çözüm noktasında yeterince hassas hareket edilmediğini görüyoruz. Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz! Artık her seferinde tekrarlanan yanlışlıkların, haksızlıkların son bulması gerekiyor. Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir. İhtiyacı karşılamak üzere geçtiğimiz hafta yapılan düzenlemeyle iyi niyet ortaya konmuş ancak sahanın haklı beklentileri yine karşılanmamıştır.

“BİNLERCE SAĞLIK ÇALIŞANI GÖZ ARDI EDİLDİ”

Sağlık-Sen olarak öneri ve eleştirilerimizi her daim yetkililerle paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz. Bizim bildiğimiz bir düzenleme, çalışanların hakkını hukukunu gözetmek, alın terlerinin karşılığını vermek için yapılır. Düzenlemede genel hatlarıyla bir takım iyileştirmeler yapılmış olsa da binlerce sağlık çalışanı yine göz ardı edilmiştir. Çalışma barışı ve huzurunu bozan bu durumu asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Biz, sağlık çalışanlarının hem gür sesi olmak hem de kazanım adresi olmak için bu yola çıktık.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜZLERİNİ GÜLDÜRMEK MECBURİYETİNDELER”

Üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya kararlıyız. Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz. Gidilen yol, yol değil, çıkmaz sokak! Sağlık çalışanları pandemi sürecinde bu ülkenin sigortası olduklarını bir defa daha kanıtladılar.  O nedenle yetkililer, bu çıkmazdan bir an önce dönerek, sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmek mecburiyetindeler.

Hiçbir şey için vakit geç değil. Unutmamak gerekir ki çıkmaz sokakta geri adım atmak ilerlemenin ta kendisidir. Vakit çok geç olmadan, yetkilileri, sağlık çalışanlarının seslerini duyarak sorunlarını çözmek için girdikleri çıkmaz sokaktan geri adım atmaya davet ediyoruz.

HABER: Mehmet GÜNESEN

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (7)
Sağlıkçı 3 hafta önce
Yaşa başkan parti kur oy verelim ..
sağlıktan 4 hafta önce
Yaşasın Hükümeti Destekleme Derneği, kahrolsun sendikalar..!!
İyi günde 1 ay önce
Sağlıkçılar bastacimiz, ülke için zor sağlıkçılar için çok daha zor bir dönemden geçiliyor. Saglikcıların yaptığı isin şuan parasal bir karşılığı olamaz, yani bu İs parayla olacak is değil. Saglikcilarimiz zaten iyi para alıyorlardı, su fedakarliklariyla da tarihe geçeceklerdir. Dünyanın ekonomik dar boğazda olduğu su donemde durumlardan çıkar fırsat elde etmek demek yapılan isi mundar etmek demektir saglikcilarimizdan boyle bisey beklemiyoruz. Saygılar ..
Düzceli 1 ay önce
Cihan abi ağzına sağlık tam destek hep destek..
hadi oradan 1 ay önce
imparatorluk ilan etmeye hazırlanan devlete bakın; Sağlık çalışanlarına ek ödeme yapmıyor. ABD'li ilaç şirketlerine borcunu ödeyemiyor. Büyük Türkiye imparatorluğu :)
Sağlıkçı 1 ay önce
Sendika ağalık sistemi ile buraya kadar olur ancak, sendikamızın ileri gelen çok yüksek seviyeli liyakat sahiplerine koltuk ayarlamaktan, ballı maaşlardan üyelerine sıra gelmemistir.
eyyub 1 ay önce
Bu memlekwtte asgari ucretle ne sartlarla baskilarla alon teri dokenlerin sesi cikmiyorda 4000 5000 maas alanlar acliktan geberiyor masallah daha cok verinde ac kalmasin garibanlar
25°
açık