banner851

banner614

ÖZEL İDAREDE İLAÇLAMA ARACI YOKMUŞ…

Yaz aylarında baş gösteren sivrisineklerle mücadelede, Düzce İl Özel İdaresi sınıfta kaldı. Merkez ve ilçelere bağlı köylerde ilaçlama çalışması yapılmamasına vatandaşlar tepki gösterirken, Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, İl Özel İdaresinde ilaçlama aracının olmaması nedeniyle sivrisineklerle mücadele çalışması yapılmadığını savundu.

banner619
Sağlık & Çevre 31.07.2021, 12:30 01.08.2021, 15:36
2471

Yaz aylarında baş gösteren sivrisineklerle mücadele çalışmaları Merkez ve İlçe Belediyelerince devam ederken, köylerde ise bu çalışmaların yapılmamasına vatandaşlar tepki gösteriyor. Konu ile ilgili Düzce İl Özel İdaresi’ne müracaatta bulunduklarını, ancak bu güne kadar bir sonuç alamadıklarını öne süren vatandaşlar, seslerini duyurmak için ilgili şikâyetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yaptılar.

"Sivrisineklerden İlallah ettik.."

Gümüşova ilçesine bağlı Hacıkadirler köyünde ikamet ettiğini söyleyen bir vatandaş, sivrisinekler nedeniyle geceleri uyuyamadıklarını söyledi. Durumu defalarca Düzce İl Özel İdaresine ilettiklerini dile getiren vatandaş, “Sizleri takip ediyorum,  Gümüşova Hacıkadirler Köyü,  eski İstanbul yolu üzerindeki evimizde, eşimle birlikte oturuyorum. Yaz aylarında sivrisinekten illallah dedik.  Birde son su baskınını yasadık. Evimize su girmedi, ama motor kalorifer dairesi su ve çamur içinde kaldı. Su baskınında 3 gün sonra İl Özel idareyi aradım, ama müdür bey ile görüşemedim.  Sekreteri hala dönecek bilgi vermek için. Bu kadar mı insan sağlığına önem veriyoruz kaldı ki iki gün boyunca ishal ve kusma yasadık.   Hala ilaçlama konusunda yardım bekliyoruz saygılar” diye konuştu.

Çiğdem Günal: “Aracımız yok! Köylerde ilaçlama yapmıyoruz”

Konu ile ilgili Öncü Haber muhabirinin sorularını yanıtlayan Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal ise, İl Özel İdaresi’nin ilaçlama aracının olmaması nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı köylerde ilaçlama çalışmalarının yapılmadığını belirterek, “Bizim ilaçlama aracımız olmadığı için yapamıyoruz.  Ama yakın belediyelerden yönlendiriyoruz veya başvuru yaparlarsa ilaç alıp muhtara veriyoruz.  Ama bana bu konuyla ilgili bize bir talep gelmedi. Ben hafta içi ilgileneceğim bu konu ile ilgili” dedi.

“Kimseye ayrımcılık yapmıyoruz”

Günal ayrıca, bazı ilçelere bağlı köylerde ayrımcılık yapıldığına yönelik iddiaları ise, “Bana gelsinler kimler yapıyor ayrımcılık. İlaçlama yapmıyoruz ki, kime ayrımcılık yapılmış” diyerek cevap verdi.

Öte yandan, Düzce’nin komşu illerinde özellikle köylerde İl Özel İdarelerinin sivrisineklerle mücadele çalışması yürüttüğü öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (24)
BAŞKANA... 2 ay önce
in ordan..istenmiyorsun..
Yine mi hacı kadirler? yi 2 ay önce
hacı şikayetçiler köyü yine yapmış yapacağını. şikayetten başka ne işe yara bu köy halkı. biz onlardan merkeze daha yakın köydeyiz köyümüzde hiç ilaçlama olmadı bu yaşıma geldim. Ulusal basına çıkar yakında bu köy. cıa mit fbı hepsini ayağa kaldırırlar. şikayet sever köy halkı :)
kızgın.. 2 ay önce
hangi köy...celladına aşık olmuş cahil cühela takımı
angry 2 ay önce
orda yoksa belediyede var..Mehmet Keleşin en iyi yaptığı iş ilaçlamaydı..başkada hiç iyi bir iş yapmadı..siz onuda yapmıyorsunuz..beleşe para...
BELEDİYECİ 2 ay önce
araç isteyin devletten gelmezse açıklama yapın.siz istedinizde devlet vermedimi.koskoca özel idare ilaçlama aracı alamıyor.belediyelerin bütçesi kadar bütçeniz yokmu.belediyeler alıyor.zaten özel idare ne iş yapıyorki.tüm şikayetleri ya valiliğe yada belediyelere yönlendiriyor.
Akp gezmeleri 2 ay önce
O zaman niye almadınız çiğdem hanım ?
düzce 2 ay önce
makam aracı almayı bilirsiniz ama ilaçlama makinasını almazsınız bu nasıl bir iş ezilen vatandaş tabi yok yok de geç
Aksakallı 2 ay önce
Özel idareler hiç çalışmıyorki zaten ararsın sinek ilaçlama aracımız yok derler al o zaman senin işin bu ararsın kopekleri toplayamayır ekibimiz yok derler ekip kur o halde belediyeler nasıl alıyor ilaçlama makinasını o halde siz çalışmayalım yatalım derdindesiniz kimsede bişek demiyor zaten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın