banner851

banner955

ÖZLÜ 7 KİŞİLİK HEYETLE GELDİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, beraberindeki bakanlık yetkilileri ile birlikte geldiği Düzce’de İl Müdürü Harun Kabaoğlu’ndan tarım ve hayvancılık çalışmalarına ilişkin brifing aldı.

Sağlık & Çevre 13.02.2018, 10:31 14.02.2018, 10:34
1869

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, bir dizi inceleme ve ziyaret için geçtiğimiz günlerde Düzce’ye geldi.

Müsteşar Yardımcısı Özlü’ye bakanlık yöneticileri Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Metin Türker, Bakanlık Müşaviri Ayhan Ünal, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Canyılmaz, Hayvancılık Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ercan Yenidünya, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından Daire Başkanı Vedat Çatakçı ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Bebek de eşlik etti. 7 kişilik heyetle şehre gelen Müsteşar Yardımcısı Özlü’nün ziyaret duraklarından biri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü oldu.

Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü ve beraberindeki heyet, müdürlük toplantı salonunda il, ilçe ve şube müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

İl Müdürü Harun Kabaoğlu tarafından yapılan bilgilendirme sunumunda müdürlüğün genel yapısı, il ve ilçeler ile ilgili teknik bilgiler verilirken ayrıca üreticiler için yapılan projeler, çiftçilere sağlanan destekler ve yaşanılan sorunlar ile çözüm önerileri hakkında detaylı brifing verdi.


Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (2)
Watandaş 5 yıl önce
Dogayı katleden arıcılığa zarar veren fındık tarlalarında kullanılan ot kurutma ilaçları ve fındık kurdu ilaçları kullanmaya devam edilecekmidir. Amerikan kelebeği ile mücadele konusunda vatandaş hala yeterli bilgiye kavuşamamıştır. bilgilerinize
ziraatçı 5 yıl önce
Akşam serinliğinde ilaçlama yapılırsa ve arıcılar bilgilendirilirse arılar zarar görmez. Fındık kurdu ilaçlaması şayet belli sayıda varsa fındıklar mercimek iriliğine gelince 1 sefer ilaçlanırsa çözüm tamamdır. Ayrıca amerikan kelebeği ile ilgili Haziran ve Temmuz ayında özellikle dut ve elma-ayva gibi meyve ağaçlarını kontrol edin. Larvalar (kurtçuklar) varsa ilaçlamaya gerek olmadan daldaki kurtçukları temizleyin, ezin. Ağustos ve Eylül ayında rahat edersiniz evinizeve fındık bahçenize gelmez
21
parçalı bulutlu