banner851

banner614

ÖZLÜ “ATIK YAĞ VE LASTİK YAKMAYIN” UYARISINDA BULUNDU

banner619

Düzce’de artarak devam eden hava kirliliği nedenlerinin araştırılması için kentin farklı kesimlerinden alınan numunelerin analiz işlemleri sürüyor. Daha önce kirliliğinin etkenlerinin sanayi kuruluşları ve kalitesiz kömür kullanımı olduğunu açıklayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, analiz sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Özlü son yapılan analiz değerlendirmelerinde hava kirliliğine yüzde 21 ile 26 arasında atık yağ ve lastik yakımı olduğunun tespit edildiğini duyurdu. Özlü, Düzce halkına, “atık yağ ve lastik yakmayın” uyarısında bulundu

banner846
Sağlık & Çevre 21.12.2020, 10:34
1044
ÖZLÜ “ATIK YAĞ VE LASTİK YAKMAYIN” UYARISINDA BULUNDU
banner844

Türkiye’nin en kirli havasının Düzce’de tespit edilmesinin ardından Düzce Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor. Düzce’nin hava kirliliğinin nedenlerinin araştırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Düzce’ye gönderilen mobil ölçüm aracının günlük analizlerini kamuoyu ile paylaşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bu kez de hava kirliliğine yol açan en büyük etkenler arasında atık yağ ve lastik yakımı bulunduğunu duyurdu.

Atık ya ve lastik yakılmasının Düzce’deki hava kirliliğine etkisinin yüzde 21 ile 26 arasında olduğunu duyuran Özlü, “Yaptığımız ölçüm ve analizlere göre; atık yağ ve lastik yakılmasının Düzce’deki mevcut hava kirliliğine etkisi % 21 ile 26 arasında. Düzceli hemşehrilerim; ağır bir cezai işleme maruz kalmamak için lütfen atık yağ ve lastik yakmayın. Düzce bizim evimiz” diye konuştu.

Lastik yakımı

İmalatında Karbon siyahı, uçucu organikler, yarı-uçucu organikler, çok halkalı hidrokarbonlar, yağlar, kükürt oksitler, azot oksitler ve nitrosaminler, gibi tehlikeli maddeler kullanılan lastiklerin yakılması sonucunda ortaya çıkan gaz, çevre ve insan sağlığına büyük zararlar veriyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (10)
CAN 6 ay önce
BEN GÖRDÜM E BES YOLU ÜZERINDE LASTIK YAKAN YAKANA SIMSIYAH DUMAN CIKIYI VE EVLERDE PIS KALITESIZ KÖMÜR YAKIYOLAR BACANDAN PIS SIYAH KOKULU DUMAN CIKIYO HERGÜN BÖYLE
YAVUZ0881 6 ay önce
Yine bütün suç cahapenin
AAAA 6 ay önce
SANAYİDE HER GÜM ATIK AĞ YAKILIYOR ÖNCE BUNLARI DENETLEYİN VE CEZA YAZIN
halk 6 ay önce
Hala TRT izleyen güruh var oldukça Düzce bu pis havadan kurtulamaz.TRT belgeseli Zengin ülkeleride gösterseya.Sürekli kabileleri gösteriyo.Zengin ülkeleride göster.Nasıl zengin olduklarınıda göster..Yürüyün gidin .Düzceye bu hava bile çok...Kurum yağsa bile Allaha Şükür derler.Haritada gösteriyo ne kadar kırmızı ne kadar cahil..
halk 6 ay önce
uyarı yapacağına ceza vewreceksin..lastik yakmaya kim izin verdi..Allaha havale ettik sizi..Koah olursunuz inşAllah..akp her zaman zararsın..şu haritada kıpkırmızı olan tek yer Düzce..Utanın utanın..
Doğan Ak**** 6 ay önce
Bunlar hala ölçüm yapadursun, kaynaklar o kadar belli ki görmek istemedikten sonra burnunun ucunda olsa ne yazar. 1.osb bazı fabrikalarının bacaları tek başına bu kirliliği yapacak güçte. Gidin ani baskınlar yapın. Bu kadarını da biz mi söyleyelim.
Çifci 6 ay önce
Sayın belediye başkanına sorun kimlere zorla imzalatıp organize sanayiyi 4bin dönüm genişletiyor daha nefes alamayacagız
Hala lütfen mi? 6 ay önce
Düzce, Türkiye'de havası en kirli il olacak, hepimiz çoluğumuz çocuğumuz hastalık riski altında kalacağız başkan da çıkacak lütfen diyecek. Burası Mozambik mi ya Allah aşkına! Hemen hem de hemen cezayı keseceksin, hala lütfen diyorsunuz. Kanser mi olalım!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı