banner851

banner955

‘PANDEMİ SERVİSİNDE TEMİZLİK YAPILMIYOR’ İDDİASI

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Servisi’ne engelli kızıyla birlikte COVİD-19 tedavisi gören E.Ö. isimli vatandaş, hastanede oldukları 4 günden beri odalarında temizlik yapılmadığı ve doktorların ilgilenmediğini savunarak durumdan “Bize burada COVİD’den bir şey olmayacak. Buranın pisliğinden hasta olacağız. İnsan sağlığı bu kadar hafife alınmamalı.” sözleriyle dert yandı. Konuyla ilgili hastanenin yanıtıysa, “Pandemi Servisi’nde temizlik faaliyetleri günlük olarak yapılmaktadır.” oldu.

Sağlık & Çevre 08.10.2021, 17:10
2005
‘PANDEMİ SERVİSİNDE TEMİZLİK YAPILMIYOR’ İDDİASI

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede iyi bir sınav veremeyen Düzce’de vaka ve ölüm sayılarıyla birlikte hastalığı ağır geçirdiği için hastaneye yatan vatandaşların sayısı da artıyor.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Servisi’ne her gün yeni yatışlar olmaya devam ederken serviste yatan E.Ö. isimli vatandaş odalarda temizlik yapılmadığı ve doktorların kendisiyle ilgilenmediğini savunarak durumdan dert yandı.

‘4 gündür ne temizlik yapılıyor, ne doktor geliyor’

Bir süre önce engelli kızıyla birlikte COVİD-19 teşhisi konulan ve hastalığı  ağır geçirdiği için pandemi servisinde tedavisine başlanan E.Ö., hastaneye yatışının yapıldığı 4 günden beri odasında temizlik yapılmadığını belirterek koronavirüsle mücadele ederken başka bir hastalığa yakalanmaktan korktuğunu ifade etti.

4 gün boyunca görevli doktor yalnızca bir kez kendileriyle ilgilenmek üzere odalarına geldiğini belirten hasta vatandaş, “İnsan sağlığı bu kadar hafife alınmamalı.” diyerek yetkilileri önlem almaya davet etti.

‘İnsan sağlığı bu kadar hafife alınmamalı’

Şikayetini 0 542 284 43 78 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na odanın son durumuna ait fotoğraf da göndererek bildiren E.Ö., “Ben böyle bir şey görmedim. Engelli kızımla beraber COVİD olduk, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yatıyoruz.4 gündür ne odamız süpürülüp siliniyor ne de çöpümüz alınıyor. Böyle mi pandemi bölümü burası? Yanımıza doktor da gelmiyor. 4 gündür 1 kere geldi. İnsan sağlığı bu kadar hafife alınmamalı. Bize burada COVİD’den bir şey olmayacak. Buranın pisliğinden hasta olacağız. Sesimizi yetkililere duyurun. Böyle mi ilgileniyorlar insanlarla?” ifadelerini kullandı.

Hastane: Temizlik günlük olarak yapılıyor

Gelen şikayet üzerine Öncü TV’nin ulaştığı hastane kaynakları ise hastanın şikayetlerine karşılık, “Pandemi Servisi’nde temizlik faaliyetleri günlük olarak yapılmaktadır. Hastamızın ifade ettiği konuyla ilgili inceleme yapacağız” cevabını verdi.

banner844
Yorumlar (10)
Hasta 1 yıl önce
Temizlik yapanlar çıkınca arkasında ben temizliyodum çok eksikleri var allah düşürmesin oralara
Hasta 1 yıl önce
Soğuktan donacaktık doğalgaz açmadılar temizlik yapanlar çıkınca arkasından ben yapıyordum pandemi serviste allah düşürmesin oralara
hasta yakını 1 yıl önce
bizde 5 gün kaldık her gün odaları temizlediler banyoları yıkadılar. doktorlar her gün geldi ilgilendi. yalan ve karalama.
Vatandal 1 yıl önce
Zaten hep vatandaş haklı orda çalışanların ruh halini düşünün birde. Ne bekliyordun doktorla koyun koyuna yatmayı istiyordun.
İlker 1 yıl önce
Geçen Eylül ayında eşim pandemi servisinde 5 gün tedavi gördü.Bende refakatciydim.Temizlik değil de başka sıkıntılar var evet.İnsana davranış şekilleri hatalı.Pandemi servisleri yemekleri kötü.Yemek dağıtan kadınlar, temizlikçi kadın, bazı hemşireler azarliyorlar.Kimseye bişey diyemiyorsun.Zaten bunlar kendilerine bakmayıp Corona olmuş, biz bunlara ne yapsak haktır mantığı.Bazi personeller tabi.İyileri de var arada.Sabah 6 da hemşire açın açın şu camları açın diye bağırarak konuşma tarzı vb.
can 1 yıl önce
HASTANELERDE BÖYLE BASI BOSLUK HIC IYI DEYIL DISIPLIN OLMASI LAZIM ALMANYADA ÖNCE DISIPLIN VAR SONRA INSANLAR BIR BIRINE SAYGILI YOLDA ARABAYLA GIDERKEN YAYALARA ÖNCELIK VERIYOLAR BIR BIRINE KÜFÜR YOK
Ali 1 yıl önce
Bende şahidim hastane pislik içinde
Hatice 1 yıl önce
Bende hastanede gecen hafta bandemi servisinde refakatçi olarak kaldik.Gayette guzel hergun dr geldi.Temizliklerimiz yapildi çöpler aksamdan sonra alindi.Pandemi servisinde olanlarin koridorlarda dolasmalari yasakti.Yemekler on numara daha ne olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız