banner851

banner955

“PANDEMİDE EN ÖNDE ROL OYNADIK”

Düzce Üniversitesi’nde Hemşirelik Günü etkinliklerle kutlandı. Kutlama programında konuşan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhemşiresi Nevin Şen, Covid-19 pandemisinde hemşirelerin hem klinik, hem de saha çalışmalarında en önde rol oynadığını vurgulayarak, desteklenen ve güçlendirilmiş hemşirelik gücünün önemine değindi.

Sağlık & Çevre 13.05.2022, 09:15
675
“PANDEMİDE EN ÖNDE ROL OYNADIK”

Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği ve Başhemşireliği tarafından Hemşireler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, rektör yardımcıları, akademik ve idari personel katılım gösterdi.

“Pandemide en önde rol oynadık”

Programın açılışında, Düzce Üniversitesi Hastanesi Müdür Yardımcısı Kadriye Şengül’ün yazıp okuduğu “Hemşireler Haftası” isimli akrostiş şiiri beğeni topladı. Programın açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhemşiresi Nevin Şen, hemşirelerin hastanelerde doğumdan ölüme, bulaşıcı olmayan hastalıklardan enfeksiyon hastalıklarına, akıl sağlığından kronik durumlara kadar erişilebilir, birey merkezli ve bütüncül bir sağlık bakımı sunduğunu belirtti. Covid-19 pandemisinde hemşirelerin hem klinik, hem de saha çalışmalarında en önde rol oynadığını anımsatan Şen,  desteklenen ve güçlendirilmiş hemşirelik gücünün önemine değindi.

 

Hemşireliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, pandemi döneminde hayatını kaybeden hemşireleri rahmet ve minnet ile anarken, tüm hemşirelerin gününü tebrik etti.

“Sağlık sisteminin vazgeçilmezleri”

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hemşirelere en verimli ve mutlu çalışma ortamını oluşturmak için çalıştıklarını kaydetti.  Hemşirelerin sağlık sisteminin vazgeçilmezi olduğunu ifade eden Rektör Çakar,  yaşam deneyimleri ve yöneticilik tecrübelerinden yola çıkarak hemşirelik mesleğinin çok kıymetli ve değerli olduğunu dile getirerek tüm hemşirelerin Hemşirelik Günü ve Haftası’nı kutladı.    

Konuşmaların ardından Hemşireler Günü dolayısıyla hazırlanan video sunumu yapıldı. Sonrasında sahneye davet edilen Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin Türk Sanat Müziği dinletisi, davetlilere keyifli dakikalar yaşattı. Müzik dinletisine Rektör Çakar ve beraberindekiler de eşlik etti.

Dinleti sonunda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haluk Yücel’e katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız