banner851

banner955

PROJE HAZIR, SIRA İHALEDE

Düzce’nin alt yapısından kaynaklı içme suyu sorununu köklü çözüme kavuşturacak olan ‘İçme Suyu Projesi’nde önemli bir adım daha atıldı. İsale hatlarındaki asbestli boruların değiştirilmesi için ihaleye çıkılıyor. Düzceliler artık hem su sorunu yaşamayacak hem de daha sağlıklı su tüketecek.

Sağlık & Çevre 29.09.2021, 14:00
3038
PROJE HAZIR, SIRA İHALEDE

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce’yi susuz bırakan eskimiş ve sağlığa zararlı su altyapısının baştan sona yenilenmesi için bir süredir üzerinde çalıştığı proje ihale aşamasına geldi.

İsale hatlarının değiştirilmesi ve yeni su tutan regülâtörlerin yapılması için DSİ ve İller Bankası aracılığıyla yürütülen çalışmalar sonuç verdi.

Düzce Merkez İçme suyu tesisleri yapım işi 4734 sayılı kamu ihale kanunun 19.uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek. İhale DSİ 5. Bölge Müdürlüğü tarafından 21 Ekim 2021 Perşembe günü saat 10.00’da yapılacak.

2 REGÜLATÖR VE 5,4 KİLOMETRE SU BORUSU DEĞİŞECEK

Düzce içme suyu tesisleri için Uğur Suyu’na 2 adet su tutan regülatör, 3.7 kilometre bin 100 mm çelik boru ve 1.7 kilometre 500 mm çelik boru olmak üzere toplamda 5.4 kilometre 2 ayrı isale hattı ile 1000 m3 su toplama deposu inşa edilecek.Yapılacak yeni tesisler ile birlikte Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nün de yükü hafifleyerek Düzcelilere daha kaliteli ve sağlıklı suyu kesinti olmadan verebilecek. DSİ ve İller Bankasıyla koordineli bir şekilde çalışma yürüten Düzce Belediyesi ihalenin yapılmasının ardından içme suyu hatlarını tamamen değiştirerek arıza sayısını minimum seviyeye indirecek.

Yorumlar (3)
Ahmet 1 yıl önce
Ulan cehape ! 20 senedir küçücük düzcenin küçücük sorunlarını çözemedin. Bak! 15 temmuz şehitleri millet vatan teknoloji sanayi bakanımız yüce hünkarımız Sayın Özlü nasılda sorunları bir bir çözüyor. Aynı sorunu 4.kez felan çözüyor hatta. Siz 1 kere bile çözemediniz. Beceriksiz cehape yerel yönetimi !
siyaset 1 yıl önce
bu sorun ne zaman tarih olur acaba
Akpli 1 yıl önce
Kaç yıldır neden yapılmamış acaba ? Chp mi yönetiyordu belediyeyi ?? Yıllardır akp belediyeyi alıyor ama ülkenin en kirli havası düzce’de.. demek ki içme suları hep kötüydü..
Yeni Sayımız