banner851

banner955

PROTOKOL İMZALANDI

Düzce Valisi Cevdet Atay, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan Öztürk arasında engelli-hasta bakımı eğitimi konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Sağlık & Çevre 06.08.2022, 13:45 06.08.2022, 19:03
1041
banner986

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın başkanlığında imzalanan protokolle, evde bakım hizmeti alan bakıma muhtaç engelli yakınlarına engelli-hasta bakımı konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor.

 

Eğitimler, Sosyal çalışmacı psikolog, fizyoterapist, hemşire gibi alanında uzman kişilerce verilecek. Eğitimlerle hasta ve engelli vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak süreci daha rahat ve konforlu bir hale getirmek hedefleniyor.

İmzalanan protokol ile ilgili konuşan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan engelli aylığı alıp da yatağa bağımlı olan hastalarımıza, evde sağlık ekipleri tarafından hasta yakınlarına eğitim ve destek verilecek. Ben ve ekibim her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Projeyi destekledikleri için Sayın Valimiz Cevdet Atay başta olmak üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürümüz Ercan Öztürk ve ekibi ile kendi çalışma arkadaşlarıma, projedeki çalışma azmi ve gayretleri için teşekkür ederim” dedi.

banner844
Yorumlar (1)
güzel hizmetler 5 gün önce
Allah devlete zeval vermesin.
25
açık