banner851

banner614

PROTOKOL İMZALANDI

banner619

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Bolu Şubesi Müdürlüğü arasında doğa harikası Yedigöller için protokol imzalandı.

banner846
Sağlık & Çevre 06.11.2020, 09:39
2683
PROTOKOL İMZALANDI
banner844

Bolu Şubesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen protokole; Düzce Üniversitesi adına Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü adına ise Bolu Şubesi Müdürü Serpil Uysal imza attı.

İmzalanan bu protokolle Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi, Yedigöller Milli Parkı’nda rekreasyonel faaliyetlerin oluşturacağı olası zararlar üzerine 90 günde tamamlanması planlanan araştırma, danışmanlık ve raporlama Ar-Ge projesi çalışmalarını yürütecek.

Doğaseverlerin sıklıkla uğradığı Yedigöller, yapılacak proje çalışması ile ziyaretçilerin istemeden de olsa verdiği ya da verebileceği zararların riskleri belirlenecek. Belirlenen bu riskler karşısında alınacak önlemlerle de yediden yetmişe dünyanın her yerinden ziyaretçisi olan Yedigöller Milli Parkı’nın doğal yaşamı ve görüntüsünün sürdürülebilirliği sağlanacak.

Yorumlar (1)
BİZİM OLMAYANA NEDEN HİZM 7 ay önce
ANLAMIYORUM YA, PÜRENLİYİ BOLU ELİMİZDEN ALDI BİZ İLGİLENİYORUZ, 7 GÖLLER BOLUNUN BİZ İLGİLENİYORUZ, BOLU ALIYOR ELİMİZDEN YİNE GERİĞİNİ BİZ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ, BU NE DEMEK, OLANLARI KAZANALIM YETER
18°
açık