banner851

banner955

RANDEVU BULMAK ÇİLEYE DÖNMÜŞTÜ

Düzce’de de vatandaşların şikâyetçi olduğu devlet hastanelerinde randevu bulamama sorununa çözüm üretildi. COVİD tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri yeniden randevulu/randevusuz olarak düzenlendi.

Sağlık & Çevre 23.04.2022, 11:50
2455
RANDEVU BULMAK ÇİLEYE DÖNMÜŞTÜ

Devlet hastanelerinde tedavi olmak isteyen vatandaşların randevu bulamama problemi pandemi döneminde randevusuz hasta kabulünün kısıtlanmasıyla tavan yaptı.

Merkez Hekim Randevu Sistemi ve 182'den randevu oluşturamayan, oluştursa da günler sonrasına sıra bulabilen vatandaşlar, tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

Kadro ve ekipman eksiklikleri için adımlar atılsa da sağlık kadrosu yetersiz olan Düzce’de de vatandaşların serzenişte bulunduğu konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili kurmaylarına çalışma yapılması talimatı vermesinin ardından beklenen haber geldi.

"RANDEVUSUZ DA GİDİLEBİLECEK"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı'nın kamu hastanelerine gönderdiği bir yazıyı paylaştı. Köroğlu, "Covid tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri Sağlık Bakanlığı'nın geçen ay yayımlanan yazısı ile randevulu/randevusuz olarak yeniden düzenlenmiştir. Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarak da muayene olabileceklerdir." ifadelerini kullandı.

Bu haber, devlet hastanelerinde randevu bulmanın çileye dönüştüğü vatandaşlarda sevinçle karşılandı.

Yorumlar (6)
Arar 8 ay önce
Bende binbir uğraşıyla internetten sıra aldım 15 gün sonrasına gittim hasta yok doğru belli bir saate sıra geldi
N arar 8 ay önce
Randevuyu alabilmek bi çile alncada 15 gün sonra ölde gel bezdirici bi sistem
Tatar ramazan 8 ay önce
Randevu alanlar keriz mi oluyor.
Çağ atladığımız sağlık sistemi bu mu...
Ceylan 8 ay önce
Bana teyzenin biri dediki istediğim doktora sıra bulamadım bende cildiyeye aldım dedi neden dedim bilmem ona vardı aldım diyo keyfe hastaneyi bekleyenleride gördük.
Düzceli 8 ay önce
YAŞASIIIIIN
Vatandaş 8 ay önce
Göz muayinesi için anamla babama bir buçuk ay uğraştım sonunda sıra alabildim biri saat 15.40 birisi 16.00da saat 14.30da sekreter aradı biraz erken gelmeye bakın diye bizimkiler gittiğinde doktor yerinde değil sekreter yan taraftan çağırıyor hastalar geldi diye doktor soruyor ikiside geldimi diye........bir an önce muaiyine edip gitme peşindeler okadar yogunlarki bir ayda iki ayda anca fandevu alabiliyorsun vatandaşın vay haline.
Yeni Sayımız