banner615

banner614

banner701

RANDEVU SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

banner619

Düzce Valiliği, yüksek risk taşıması nedeniyle koronavirüs tedbirleri kapsamında acil müdahaleler hariç geçici süreyle kapatılan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne bugün itibariyle randevu alınmaya başladığını bildirdi. Öte yandan COVİD-19 salgınının etkisinin halen devam etmesi nedeniyle randevu sisteminde bazı değişiklikler yapıldı.

Sağlık & Çevre 02.11.2020, 20:45
9307
RANDEVU SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
banner785

Aralık 2019’da Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan ve ilimizde de hayatı tehdit eden koronavirüs nedeniyle acil müdahaleler dışında geçici süreyle kapatılan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için yeni adım geldi.

Düzce Valiliği; valilik, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliği tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu 2 Kasım itibariyle Düzce Ağış ve Diş Merkezi’nin Merkez Hekim Randevu Sistemi’ne açıldığını açıkladı. Düzceliler cep telefonlarından MHRS uygulamasına girerek veya 182 numaralı hattı arayarak artık diş tedavisi için randevu alabilecek.

Ancak koronavirüs pandemisinin yeniden yükselişe geçmesi nedeniyle hastanede belli tedbirler uygulanacak. Buna göre hastalar 1 saat arayla kabul edilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “Covid-19 Pandemisinde Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi”nde yer alan “1-3 ünitin yer aldığı tedavi birimlerinde sadece tek ünit aktif olarak kullanılacak şekilde hizmet verilmelidir.” maddesi gereğince her klinikte tek hekim çalışacak şekilde planlama yapılacak.

Yine aynı rehberin “Diş Hekimliği Uygulamalarındaki Acil ve Zorunlu Hizmetler” kapsamına giren işlemler, alınan randevular doğrultusunda 02 Kasım 2020 tarihinden itibaren gerçekleştirilmeye başlanacak.

Yorumlar (8)
bozkurt 8181 1 ay önce
hani nerde randevu.halkı susturmak ıcın yaptırılan bı haber.kım tarafından yapıldıgıda belli okadar cahıl degılız :)selamlar.anlayana
DÜZCELİ 1 ay önce
ya hasta kabulune başlasa ne olur dolgu yapılması lazım yapmıolar sorsan hepsi pandemide çalışıomuş gibi havalar
Sağlıkçı 1 ay önce
Cahillik die bir hastalık var Allah gerçekten kimseye vermesin. Biraz bilinçli yorum yapın ya bilmiyorsanız nedenini yapmayın...
Birkan yilmaz 1 ay önce
İlgi ve alaka sıfır bı vurdumduymazlik var
hasta 1 ay önce
sabahdan akşama mkadar oturuyorlar kapıda kahvaltı keyifleri bozulmasın beyefendilerin...
Meral 1 ay önce
Sabahtan aksama kadar oturuyor dedigin insanlar sen fink fink gezerken tatil yapmadan sıkıntı içinde koruyucu kıyafetlerler çalıştılr.içeride kapalı alanda yemek yiyemedikleri içinde dısarıda bir simit yiyorlar çokmu gördün.... laf ediyorsan gitme diş hastanesine onlarda senin gibi nankörlere hizmet etmek zorunda kalmasınlar. Az insaf be insaf merhamet duygularınızı bukadar yitirmeyin....
Vatandaş 1 ay önce
Geç bile kalındı.Başka illerde bu tedbirlerle hasta kabulü aylar öncesinde başlamıştı.
Yorumcu 1 ay önce
Dis sorunun varsa bomu yedin
11°
açık
Yeni Sayımız