banner851

banner955

SAĞLIĞA PEDALLARKEN ÇEVRE BİLİNCİ MESAJI VERDİLER

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ‘Yürekten Pedalla’ projesiyle bir araya geldi. Öğrenci ve öğretmenler Karaca Mahallesi’nde bulunan okul ile Konaklı Köyü arasında bisiklet turu gerçekleştirdi.

Sağlık & Çevre 16.10.2021, 18:18
1228
SAĞLIĞA PEDALLARKEN ÇEVRE BİLİNCİ MESAJI VERDİLER

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen olarak görev yapan Mehmet Demirhan, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gençlere bisiklet kullanımını özendirmek ve bisikleti bir yaşam biçimi haline getirmelerine katkı sunmak amacıyla Yürekten Pedalla isimli bir proje hazırladı.

Proje kapsamında bugün Karaca Mahallesi’nde bulunan okulda bir araya gelen okul öğrencileri ve öğretmenleri yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Konaklı Köyü’ne kadar bisiklet turu düzenledi.

Sağlıklı bir yaşama pedal çeviren yaklaşık 30 kişilik grup mola verdikleri Konaklı Köyü Mesire Alanı’nda da çevre temizliği yaparak Düzceliler’e duyarlılık mesajı verdi.

Buradaki gönüllülük faaliyetinin ardından bisikletli grup geldikleri rotayı takip ederek okula geri dönerken program böylece son buldu.

Okulda ilgi çeken proje kapsamında ilerleyen haftalarda üç farklı rotada daha bisiklet turu etkinliğinin daha yapılmasının planlandığı öğrenildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
Mehmet Dostu. 1 yıl önce
Yürekten kutluyorum Mehmet Hoca'mızı. Her hafta bu gibi organizasyonlarla daha duyarlı bir gençlik hedefimiz olmalı. Telefon denen illetin içinden çocuklarımızı kurtaralım..
Düzceli.. 1 yıl önce
Telekkürler hocam, teşekkürler gençler.. İşte eğitim bu.. Gerisi öğretim.. Azmimilli ilk okulunda müdürümüz bize her hafta çınar yapraklarını toplatırdı.. Şimdi kıymetini anlıyoruz..
necati uyuk 1 yıl önce
bu proje ile gençlere destek olmanız çok hoş daha fazla olmalı bence sağolun
Abdullah Hamdigül 1 yıl önce
Bu Haberi Duyduğuma Çok Sevindim
Yeni Sayımız