banner851

banner614

SAĞLIĞIMIZ KİRLİLİĞİN PENÇESİNDE!

banner619

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Hava İzleme İstasyonu verilerinde Düzce için kırmızı alarm verilmeye başlandı. "Sağlıksız" havanın hakim olması nedeniyle Düzce'de yaşayan vatandaşlar, kirliliğin esaretinde yaşıyor.

banner846
Sağlık & Çevre 12.12.2019, 18:21 13.12.2019, 15:38
2757
banner844
Düzce'nin özellikle kış aylarında zehir değil temiz hava soluması için doğalgaz seferberliği devam etse de açıklanan veriler, gidişatın iyi olmadığını gözler önüne seriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Hava İzleme İstasyonu verilerine göre; Düzce'de sağlıksız günler başladı. Düzce'nin hava kalitesi için kırmızı alarm yani sağlıksız uyarı yapılırken, bu durum göz göre göre insan sağlığının tehdit altında olduğunu gösteriyor.
Düzceliler, şu günlerde özellikle sabah ve akşam saatlerinde ciğerlerine kirli havayı soluyor.

Aralık-şubat ayları arasında tavan yapan hava kirliliğine bağlı olarak şehre çöken gri örtünün ortaya çıkardığı ürkütücü manzara bir kez daha 'Zehir soluyoruz!' dedirtiyor.

Gözlere sanki perde inmiş gibi bir durum sergileyen yoğun kirlilik, Düzce'yi esaret altına alırken, doğalgazı yaygınlaştırma çalışmalarının daha etkin ve süratli şekilde ilerlemesi gerektiğini de ortaya koyuyor. Merkezde yüzde 100'e ulaşan doğalgaz altyapısına karşılık kullanımının aynı seviyeye ulaşmaması, köylerde ısınma amaçlı kömür kullanılması şehri her kış hava kirliliğinin pençesine düşürüyor. Yine yoğun trafik, Düzce'nin coğrafi yapısı ile sanayi de bu sorunu katlıyor.

 
Yorumlar (35)
M Gungor 1 yıl önce
Belediyeler bu işe el atmalı Temiz ve sağlıklı bir memleket istiyoruz kaymakamlar belediyer bu işi cozer
Yorumcu 2 yıl önce
Bu kadar çok şikayet edilen Divapan için neden yetkililer hiçbirşey yapmıyor. Yakın çevredeki bütün evler arabalar talaş tozu yağdığını söylemesine rağmen sürekli firmayı kolluyor gibi hareket ediyorlar. Bariz görünen birşey bu çevreyi kirletiyor.
Tarafsız 2 yıl önce
Şikayet ediyoruz baca ölçümleri uygun diyorlar.Zaten ölçüm zamanını fabrika önceden biliyor ölçümlerin iyi çıkması için herşey yapıyorlar.Bikerede habersiz ölçüme gelsinlerde normal şartlarda çalışırken ölçsünler bakalım nasıl çıkacak...
Köylü 2 yıl önce
Buhar yerine zehir saçan bacalardan her gece toz yağmasından biz bıktık.Bile bile inkar etmekten bıkmadılar
Mağdur 2 yıl önce
Nefes alamıyoruz bu bacalar yüzünden
Cingöz 2 yıl önce
Söz konusu havayı kirletmekse en çok kirleten fabrika divapandır.Hergün toz yağması,bacasından çıkan buhar sade buharımı?Acaba kazan bacalarının dumanlarını nerden çıkıyor?Yerleşim yerinin ortasında fabrika olması ne derece uygun? ...
DÜZCELİ 2 yıl önce
DOĞALGAZ NERDE ULASTI %100' E MERKEZDE COGU YERDE DOĞALGAZ YOK
Vatandaş 2 yıl önce
ÇİLİMLİ SAPAĞINSA OTURUYORUM ÇİLİMLİ BELEDİYESİ HÂLÂ DOĞALGAZ GETİRMEDİ TABİİ Kİ KİRLENİR HAVA BELEDİYELER ÇALIŞMIYOR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
orta şiddetli yağmur