banner851

banner614

SAĞLIK BAKANLIĞI DUYURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüse karşı aşılama çalışmalarının bu perşembe veya Cuma başlayacağını duyurmasının ardından Sağlık Bakanlığı, aşı takibini kolaylaştırmak için mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulamasını tanıttı. Aşı kayıtları uygulama üzerinden yapılacak.

banner619
Sağlık & Çevre 12.01.2021, 13:50 12.01.2021, 14:21
1379
SAĞLIK BAKANLIĞI DUYURDU

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs aşısının belirlenen öncelik sınırlamasına göre önümüzdeki perşembe veya cuma gününden itibaren uygulanmaya başlayacağını duyurmuştu.

Sağlık Bakanlığı bu gelişmenin ardından yeni tip koronavirüs (COVİD-19) aşı kayıtlarının yapılması için mobil uygulama geliştirildiğini duyurdu.

Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken ‘Aşıla’ isimli uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi.

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile COVİD-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılacak.

Sağlık Bakanlığının geliştirdiği uygulama ile hekimler ve sağlık personeli, kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

(AA / ÖNCÜ HABER MERKEZİ)

Yorumlar (0)