banner851

banner614

SAĞLIK BAKANLIĞI TESCİLLEDİ!

Yapımı çok uzun süre alan ancak son yıllarda birçok değişim ve gelişim ile modern bir yapıya kavuşan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, 500 yataklı olarak Sağlık Bakanlığı tarafından tescillendi. İlave 55 yatak daha konulan hastane bundan böyle 500 yatan hastaya aynı anda hizmet verebilecek.

banner619
Sağlık & Çevre 05.06.2021, 13:20 06.06.2021, 16:21
1660

İnşaatı yılan hikayesine dönen ve yapıldığı dönemde ihtiyacı karşılamayacağı endişesi yaşatan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, son yıllarda yaşanan değişim ile birlikte Düzce’nin ve bölgenin önemli sağlık kuruluşları arasında yerini aldı. 445 yatak sayısı ile hizmet veren Düzce Atatürk Devlet Hastanesi son olarak ilavelerle birlikte yatak sayısını 500’e çıkartarak Sağlık Bakanlığı tarafından tescillendi.

Pandemi nedeniyle açılış yapılamadı

Müjdeyi veren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “İlimize hayırlı uğurlu olsun. Hastanede yapılan son revizyonlarla birlikte yatak sayımız artmıştı. Ancak Sağlık Bakanlığı, sayıları güncellememişti. Sağlık Bakanlığı da ilave yatak sayımızı gördü ve bugün itibarıyla devlet hastanemizin yatak sayısını 500 olarak tescilledi. Açılış programını yapmayı planlıyorduk ancak pandemi koşulları nedeniyle bir açılış yapamadık. Pandeminin bitmesiyle birlikte inşallah resmi açılışı da yaparız” dedi.

Son yıllarda ciddi değişim geçirdi

Son yıllarda ciddi bir değişimle Düzceliler’e sağlık hizmeti sunan hastanenin acil servis bölümü yapılan tadilatlarla daha rahat hizmete ulaşılması temin edildi. Ayrıca yoğun bakım servislerinde de yatak sayısı artırılarak hastalara hem korona virüs ile mücadele kapsamında hem de yoğun bakım ihtiyacı duyulan durumlarda hizmette sorunlar yaşanmaması sağlandı.

(İHA)

banner844
Yorumlar (1)
ERSONEL 4 ay önce
BAKANLIK KENDI HASTANESINI KOTULERMI.BAGIMSIZ BIR MUFETTIS BI GELSIN GOREYIM..COK KOMIKSINIZ COKKKKK EY HASTANE BAKANLIK.MEMUR SEN YONETIYOR ZATI ONLARAMI CEZA GELSIN SIZCE