banner851

banner955

SAĞLIK HİZMETİ KÖYLÜLERİN AYAĞINA GİDİYOR

Düzce’nin köylerinde sağlık taramalarına devam eden mobil sağlık ekipleri, bu kez sağlık hizmetini merkeze bağlı Derdin Köyü sakinlerinin ayağına götürdü.

Sağlık & Çevre 05.11.2022, 12:30
337
SAĞLIK HİZMETİ KÖYLÜLERİN AYAĞINA GİDİYOR

Düzce’de köy köy gezerek halkı hem bilinçlendiren hem de sağlık taramasından geçiren mobil sağlık ekiplerinin yoğun mesaisi devam ediyor.

Tüm vatandaşların sağlık hizmetlerine kolayca erişebilmesini ve köylerde yaşayan hastaları yerinde tespit etmek amacıyla sahada çalışmalarını sürdüren mobil ekipler, özellikle kansere karşı erken tanı için farkındalık oluşturuyor.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Sağlıklı Hayat Merkezi’nde görevli ekiplerin son durağı merkeze bağlı Derdin Köyü oldu. Mobil sağlık aracı ile ulaşım sağladıkları köyde vatandaşlara sağlık taraması yapan ekipler, kanserin risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Ayrıca Derdin Köyü sakinlerinin kanserden korunacak sağlıklı yaşam koşullarına yönlendirilmesi amacıyla broşürlü bilgilendirme de yapıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız