banner614

SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

banner619

Düzce Sağlık Müdürlüğü’nün girişimleriyle, her türlüğü afet durumunda acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz sunulmasında ve konaklama, depolama alanları ile Komuta Kontrol Merkezi kullanılmak üzere, 76 metre karelik hava kanallı Sahra Hastanesi Düzce’ye kazandırıldı.

Sağlık & Çevre 14.07.2020, 17:02
1715
SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR
banner785

Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında, “İl Sağlık Müdürlüğümüz acil ve olağan dışı durumlar ile doğal afetlere hazır olma kapasitesinin en üst seviyeye çıkarılması, bu gibi durumlarda sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve hızlı devamının sağlanması ve insan sağlığını korumak, birinci önceliğimizdir” denildi. 

Sahra Hastanesinin çok amaçlı olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Birimi olarak envanterimize 76 m² hava kanallı şişme çadır kazandırılmıştır. Hızlı kurulabilen hava kanallı şişme çadırların kullanım alanları; sahra hastaneleri, ilk yardım yerleri, konaklama ve depolama alanları ile komuta mahalleleridir. Sahra hastaneleri her türlü afet durumunda acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz sunulmasında ve konaklama depolama alanları ve komuta kontrol merkezi olarak kullanılmaktadır.”

banner844
Yorumlar (4)
Burcu 7 ay önce
Atatürk Havalimanı desem...
Kemal kaya 7 ay önce
Adana daki belediyenin sahra hastanesini beyenmeyenlere duyurulur
Hasan 7 ay önce
Adana bld başkanı görmesin
Hayırlı Olsun 7 ay önce
Her bi şey basına veriliyorsa ya çok başarılı bir çalışma yada çok çok başarılı bir çalışma ! söz konusu
kar yağışlı