banner851

banner955

ŞEHİR MERKEZİNE ÜNİVERSİTE ELİ DEĞECEK

Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Düzce’nin yeşillendirilmesi ve şehir merkezini açık hava botanik bahçesi yapmak için ilk adım atıldı. Belediye ve üniversite yetkilileri tarafından yapılan incelemelerin ardından doğanın yaralarını sarmak için çalışmalara kısa süre içerisinde başlanacak.

Sağlık & Çevre 07.01.2019, 11:58 08.01.2019, 11:44
1396

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından imzalanarak yürürlüğe konulan protokolle Orman Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler şehir merkezini açık hava botanik bahçesi şeklinde değerlendirmek amacıyla incelemelere başladı.Düzce’nin iklim şartlarına uygun yeşillendirme çalışmalarının da yapılacağı protokolün tarafları ilk inceleme gezisini de İstanbul Caddesi üzerinde gerçekleştirdi.

Orman Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Necmi Aksoy, Doç. Dr. Engin Eroğlu ve ekibi, Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile İstanbul Caddesi üzerindeki yeşil alanların revize edilerek yeniden planlanması ve caddeye uygun ağaçlandırma tespit edilmesi için görüşmeler yapıldı.
“Talep edilen hizmetler, Orman Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek”

Belediye ve üniversite yetkililerinin yeşil alanları incelediği geziye ilişkin yapılan açıklamada, “İmzalanan iş birliği protokolü gereği, kentin ortak sorunlarına çözüm üretmek, öğrencilerin kente uyumlarını artırmak ve belediyenin çevre düzenleme çalışmalarına bilimsel bir bakış açısı getirmek amaçlanıyor.Bu çalışma kapsamında proje, eğitim ve danışmanlık konularında Düzce Belediyesi tarafından talep edilen hizmetler, akademik bilgi ve belge paylaşımı, Orman Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek. Düzce Belediyesi tarafından sürdürülen proje doğrultusunda uygulama çalışmaları mevsim şartlarına göre dönemsel olarak devam edecek” ifadelerine yer verildi.

 
Haber: İ.İ.AYDOĞDU
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (11)
Vatandas 4 yıl önce
Sayın hocalarin lutfen ana cadde bulunan agaçların budama tekniginin yanlis oldugunu izah ediniz.Budama sonrasi sopa gibi bir gövde kalıyor malesef.Sizlere guveniyorum ama sizin fikurlerinizi hayata gecirmekte zorlanacak belediyeye guvenmiy
Kereste 4 yıl önce
Üniversite gitsinde işsiz mezunlara iş bulsun okurken vaatlere işsiz kalınca saatlere bakarsınız. Kahve tavla okey atarsınız. Acı ama gerçek. Faydasız işler. Halka faydası yok!
Planatus Fısfıs 4 yıl önce
Evet arkadaşlar herşey güllük gülistanlık derdimiz yok iş peyzajlara kaldı. Vah vah sarmaşık sofraya geliyor zaruri tabi pirinç gibi. Hocası yaparmış da başarırmış da. Avuntu ve teselli. Bölüm öğrencileri mezun olunca işsizlik sizi bekliyor
Peyzajmış 4 yıl önce
Millet sıkıntı içinde bunlarda ağaçları süsleme peşinde. Öncelikli ihtiyaçlarımız varken bu ne şimdi? İş yapacaksanız gidin varolan sorunları kaldırın ortadan. Bilmem ne hoca yaparmış yav hehe hep havaciva akademk kariyer tampon bariyer boş işler boş!
Boş Bölüm 4 yıl önce
Bahçıvanbaşı bölümü... İş alanı yok. Yılda ya üç atama yapar ya dört. Ne diye bu bölümü açtı hangi akıllı buldu? Hep zarar! Yazık o kadar yatırıma. Fuzulü bölümleri kapatın artık.
Peyzaj Karnımı Doyurmuyor 4 yıl önce
Bu bölüm zevki sefa edenlerin ülkesine yaraşır dostlar. Bize göre değil bu işler. Şurda iki gün fırın çalışmasın açlıktan kurur kalırsın. Üniversite faydalı iş yapacaksa eksik tamamlasın. Yardım bekleyen aileler var. Gerçekleri gözardı etme
vatandaş 4 yıl önce
belediye önce istanbul caddesinde ki asırlık ağaçların göğdesinden yarısını keserek kuruttular onun bir cevabını versinler sonra böyle işleri konuşsunlar
Doğasever 4 yıl önce
Necmi hocamızın eli hangi işe değerse o iş mutlaka güzel olacaktır. Necmi hocaya güvenin ve destek olun yeter.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
açık