banner851

banner955

ŞEHRE YENİ CAZİBE MERKEZİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin içinden geçen Asar ve Karaca derelerinin Melen Su Park’ta birleşeceği 16 kilometrelik bir yeşil koridorla Düzceliler’e nefes aldırmak için düğmeye bastı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların 600 metrelik ilk etabında yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yollarının tamamlanmasının ardından asfalt düzenlemesine geçildi.

Sağlık & Çevre 10.08.2021, 15:20 12.08.2021, 09:30
4857
banner986

Düzce Belediyesi, şehrin dört bir yanında güvenli, sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent kimliği oluşturmak amacıyla farklı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Ekipler, kentte bir yandan geleceğin Düzce’sine yönelik dev projeleri tek tek hayata geçirirken diğer yandan da 56 mahallede iyileştirme bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

YEŞİL KORİDOR OLUŞTURULUYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından geçtiğimiz mayıs ayı sonunda Karaca Deresi’nin rekreasyon süreci başlatılmıştı. Proje ile Asar ve Karaca Dereleri Melensu Park ile birleştirilerek 16 kilometrelik su ve yeşil koridor oluşturulacak.

1. ETAP TAMAM, 2. ETABA GEÇİLDİ

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından; sosyal yaşam alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, sosyal donatılar ve yeşil alanların bulunduğu 600 metreden oluşan birinci etap (Kuzey)  çalışmalarının tamamlanmasının akabinde seri şekilde ikinci etabın (Güney) hafriyat işlerine başlandı.

Tamamlanan hafriyat işleminin ardından yeşil alan, sert zemin ve bisiklet yolu devamı için çalışmalarını hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğüne, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de dere içi ve kenarlarının temizliği noktasında destek veriyor. Kısa sürede tamamlanması öngörülen 2. etap rekreasyon çalışmalarının ardından şehir yeni bir cazibe merkezi ve yaşam alanına kavuşmuş olacak.

banner844
Yorumlar (11)
ahmet 1 yıl önce
maalesef bir şans daha kaybediliyor. burası tamamen yeşil olan yürüyüş yolu park vs. gibi planlanmalıydı. istanbul başakşehirdeki sular vadisi gibi olurdu. ama duyduğumuza göre yarısı yol asfalt olacakmış, geri kalan yarısı da resimde görüldüğü gibi olağan bir düzenlemeden öte geçmeyecek gibi anlaşılıyor
halk 1 yıl önce
valla mimar sinan cd.sinde hiçbirkıpırtı yok..pazaryerinden başlayıp nereye kadar neyi yapacaklar merak ettim..
kafkas 1 yıl önce
bu proje 2 sene önce başladı daha 600 metre yarım yamalak bir şey yapıldı.16 km 10 senede biter artık.kandırın insanları bakalım.
YAVUZ0881 1 yıl önce
Ben bilmez miyim DEV projeler zaten yaptıkları her zaman DEV proje ama ida BETON BETON BETON YALAN DOLAN YANDAŞ
Traveller 1 yıl önce
Güzel proje, tebrikler...
Solcu 1 yıl önce
Düzce zaten nefes alınan bir şehir. Başkan keşke halkın cebine para girecek işlere de imza atsa da, biz muhaliflerin de oyunu alsa.
tgrl 1 yıl önce
Düzce mi nefes alıyor soluduğunuz havanın pisliğinden haberiniz yok sanırım.
Metek tokili 1 yıl önce
Tamam derken tamamlanan olan hic birsey yok. Bunu resimlerden de anlayabilirsiniz.. Sacma saban bit proje.. Hicbir vizyon yok.. Orasi yelyesil olmalıydi yolun yaridina asvalt dokerek mi cazibe sağlayacaksınız.
Düzceli 1 yıl önce
Başkan başarılı siyasi değil yapılana bakın Düzce hakettiği yeri kazanacak sayın keskin Akçakoca hastanesi için bir çaba gösterirse oda bitecek 5 yıldır projeden öteye geçemiyor bitirin şunu artık ne bekleniyor ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık