banner851

banner614

SEZON BAŞLADI, UYARI GECİKMEDİ

Yaz mevsimi ile başlayan deniz ve havuz sezonunda istenmeyen olayların yaşanmaması için uyarı yapıldı. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat, ölüme yol açan en önemli tehditlerden boğulmaya karşı vatandaşları "Kural ve talimatlara uyun!" çağrısı yaptı.

banner619
Sağlık & Çevre 27.05.2019, 13:05 28.05.2019, 15:27
3308
Yaz mevsiminde oluşabilecek boğulma ve benzeri olumsuzluklara karşı bilgilendirme itfaiyeden geldi. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, suda boğulmaların yaşanmaması için vatandaşları daha dikkatli olmaya çağırdı.

İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat, "İlimizde ve ülkemizde maalesef her yıl suda boğulma vakaları yaşanmaktadır. Hava sıcaklıklarının artması, yaz mevsiminin yaklaşması sebebiyle, yüzme bilmeyen kişilerin denize, göletlere, baraja, akarsulara girmesi veya balık tutma amaçlı gittiği alanda belirli sebeplerle suya kazayla düşmesi, yüzme bilen kişilerin kuralları, talimatları hiçe sayması sonucu boğulma riski ve vakaları ortaya çıkmaktadır."

Bunun yanında tehlikeli olmayan sularda yüzülse dahi boğulma olaylarının yaşandığının verilerde çokça mevcut olduğunu belirten Polat, bunun başlıca nedenleri arasında; yüzme esnasında paniğe kapılma, yüzerken küçük çapta da olsa rahatsızlık hissedildiğinde hala suda kalmaya devam etme, çok su tutan giysilerle suya girilmesi, tok karnına suya girilmesi, çok derin sularda yüzülmesi ve su içinde tehlikeli şakalar yapılmasını sayılabileceğini kaydetti.

Haber: C.ÜSTÜNER

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (0)