banner851

banner614

ŞİDDET MAĞDURU KADINLARA KALICI İSTİHDAM

Düzce Belediyesi, Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği alanında toprak analizi yapılmasının ardından arazinin sürüm işlemine başlandı. Ekim ayı itibariyle fideler araziye dikilerek üretime başlanacak. Proje ile şiddet mağduru kadın ve sosyal yardım alan ailelere de istihdam sağlanacak.

banner619
Sağlık & Çevre 07.09.2021, 09:30 06.09.2021, 17:49
542

Düzce Belediyesi SOGEP hibe desteği programı kapsamında birçok iştirakçisiyle Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği alanında bitki ekim aşamasına geldi.

Geçtiğimiz aylarda yeri belirlenen 20 dönüm arazinin yabani ot temizliğinin yapıldığı alan, fide dikimi için hazırlanmaya başladı. Sürümü yapılan arazide ardından bitki fidelere getirilecek ve alana dikim başlayacak.

Arazi üzerinde Düzce Üniversitesi’nin teknik desteği ile tıbbi adaçayı, melisa, nane, tıbbi kekik, safran, salep ve biberiye bitkilerinin yetiştirilecek.

DEZAVANTAJLI KİŞİLERE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Düzce Belediyesinin sosyal sorumluluk ve Düzce’de nitelikli ürünler yetiştirerek katma değer oluşturmak amacıyla başlattığı projede 15 şiddet mağduru kadın ve 15 sosyal yardım alan aileye kalıcı istihdam sağlanmış olacak.

banner844
Yorumlar (2)
Vatandaş 2 hafta önce
Sayın özlü canim 1sınıf tarım arazilerini osbye genişletmek İcin gece gündüz calısıyorlar cebini doldurmak İcin yazıklar olsun
Seyyah 2 hafta önce
Sen git Düzce'yi OSB'ye boğ, sonra da Tarımsal kalkınmadan bahset. Yaz mevsiminde zor nefes alıyoruz zor.