banner851

banner614

SIRASI GELİNCE HASTANENİN YOLUNU TUTTU

Geçtiğimiz mayıs ayında yeni tip koronavirüse yakalanan Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, sırasının gelmesinin ardından COVİD-19 aşısını oldu. Hastalığı esnasında bir süre hastanede tedavi görmek zorunda kalan Ünsal, “Bu hastalığı ancak aşıyla aşabiliriz. Sadece kendimiz için değil birlikte yaşadığımız ailemiz ve toplum için de aşımızı mutlaka olmamız gerekiyor” diyerek henüz aşısını olmayan vatandaşları sağlık kuruluşlarına davet etti.

banner619
Sağlık & Çevre 31.08.2021, 16:03 31.08.2021, 18:01
1337

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, COVİD-19 aşısını oldu. Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne giden Ünsal’a aşısını İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk uyguladı.

“SALGININ ŞAKASI YOK”

Geçtiğimiz nisan ayında salgına yakalanan ve bir süre hastanede tedavi gören Ünsal, aşı olabilmesi için gereken sürenin geçmesinin ardından hastanenin yolunu tuttu. Ünsal, “Koronavirüs olduğum dönemde doya doya alınan bir nefesin önemini anladım. Hastalığın ardından dahi düzgün nefes alabilmek için zaman geçmesi gerekti. Salgının şakası yok. O nedenle sıram gelince aşımı oldum. Bu salgını ancak aşıyla geride bırakabiliriz.” dedi.

“AŞI SADECE BİZİ DEĞİL SEVDİKLERİMİZİ DE KORUR”

Düzce’de yavaş giden aşılama nedeniyle yoğun bakım servisleri aşılarını olmayan orta ve genç yaşlarla dolmaya başlarken Ünsal, aşı karşıtlığının elle tutulur hiçbir yanı olmadığını belirterek, “Dünya ilk kez salgın hastalık yaşamıyor. Daha öncekilerde olduğu gibi bunun da çözümü aşı. Toplum bağışıklığı hedefi doğrultusunda aşılama oranının hızla yukarı çıkarılması gerekiyor. Dolayısıyla aşı sadece bizi değil, sevdiklerimizi ve içinde yaşadığımız toplumu da korumanın yoludur” sözleriyle henüz aşısını olmayan vatandaşları da sorumluluk duygusuyla hareket ederek aşılarını yaptırmaya çağırdı.

Yorumlar (14)
İSİMSİZ 3 hafta önce
BİZENE
mehmet 81 3 hafta önce
makam odasında aşı yapılması da ne bileyim yani. bu nasıl bir ayrıcalık....
vatandaş 3 hafta önce
ilçe sağlık müdürü odasında aşı yapınca daha mı etkili oluyor aşı sadullah bey bilelimde bizimde var müdür tanıdıklarımız ona göre bizde yaptıralım.
aynur 3 hafta önce
haber değeri nedir bunun?
Faruk 3 hafta önce
Böylesine önemli haberi yerel basında harcamayın. Ulusal basında da çıkmalı
Eleştiri 3 hafta önce
Ya bu öncü haber eskiden böyle değildi.. genel yayın yönetmeninin aşı olmasının nasıl bir haber değeri var Allah aşkına..
Feti 3 hafta önce
Kimdir ki bu arkadaş köyün ileri gelenimi ?
Ahmet Hamdi 3 hafta önce
AŞI OLUN DİYENLER BİLİM ADAMLARI OLMAYIN DİYENLER BİR TAKIM BAHARATÇILAR KARAR SİZİN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın