banner851

banner955

SON YAĞIŞLAR DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ

Türkiye'de kurak geçen ayların ardından gelen yağışlar Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuraklık haritasına da yansıdı. Daha önceki verilerde olağanüstü kurak olarak görünen yerlerin büyük oranda azaldığı görüldü. Haritada daha önce de olağanüstü kurak bölgede bulunan Düzce'nin hafif kurak bölgeye gerilediği göze çarptı.

Sağlık & Çevre 22.02.2021, 18:30 23.02.2021, 16:40
2741
SON YAĞIŞLAR DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ

Türkiye aylardır yağış olmaması nedeniyle özellikle baraj seviyelerindeki olağanüstü düşüş nedeniyle kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Ocak ayının ortalarından itibaren başlayarak şubat ayına kadar devam eden yağmur ve kar yağışları barajlardaki su seviyesinin yükselmesini sağladı.

Bölge bölge değerlendirildiğinde Karadeniz'de yağışlarda normaline göre yüzde 7, 2020 yılı ocak ayı yağışlarına göre yüzde 3 artış gerçekleşti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yayınlanan haritada ocak ayının ortalarından bu yana alınan yağışlarla kuraklığın izlerinin kapanmaya başladığı görünürken, daha önce olağan üstü kurak bölgede bulunan Düzce'nin hafif kurak bölgede kaldığı göze çarptı.

HABER: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (1)
Yağmur duasi 2 yıl önce
Yağmur duasi yapıldı cuma namazlarından sonra Chp li bazı arkadaşlar dalga geçti.görsünler şimdi zaten kuraklıkta onların yüzü e
Yeni Sayımız