banner851

banner955

SOSYAL MEDYADAN UYARDI…

Küçük yaşta dilendirilmeye ya da mendil sattırılmaya zorlanan çocuklarının sayıları her geçen gün artıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, konuya ilişkin sosyal medya hesabından uyardı. Yıldırım, sokakta dilendirilen yada mendil sattırılan çocukların görülmesi halinde ihbar edilmesini istedi.

Sağlık & Çevre 07.02.2018, 17:04 08.02.2018, 17:10
1170
banner1032

Bir köşe başında ya da bir sokak ortasında, bazen de duran araçlara mendil satmaya çalışan yada avuç açtırarak dilendirilen küçük çocuklar görmeye o kadar alışıldı ki, bu çocukların sayılarının her geçen gün artmasına rağmen sanki yoklarmış gibi davranılmaya devam ediliyor.
 
Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım da bu konuya parmak bastı ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda son dönemlerin yarası haline gelen bu konuda vatandaşı uyardı.
 


Yıldırım yaptığı paylaşımda, ““Sokakta dilendirilen çalıştırılan mendil sattırılan çocuk görüldüğünde 183 ihbar hattına bildirilmesini istiyoruz. Mendil satın aldığımız her çocuğu okulunu bıraktırıp sokağa mahkum ettiğimizi unutmayalım” diyerek vatandaştan bu konuya duyarlı olmasını istedi.

Haber: A. SARI

banner844
Yorumlar (7)
esnaf 5 yıl önce
baskanım heykelın onunde fulut calan cocuk var annesı az ılerde sureklı parasını alıyor bısey dedınmı ordan uc tane daha genc gelıyor zabıtayada polısede ıhbar ettık ama pek yaptırımı yok sanırım her gece bu sogukta ordalar cocuk hep degısıyor anne ve gencler aynı..
ÇAY KEYFINIZI BÖLMEYELİM 5 yıl önce
ZABITA TRAFİGE KAPALI CADDE İÇİNDE GEZEN MOTORA ARABAYA DUR DİYEMIYOR NEDEN DEMİYOR ÇÜNKÜ ÇAY KEYFİ BOZULUR . ADAMLAR UYUYOR ARABALAR MOTORLAR DİLENCİLER TRAFİGE KAPALI CADDELERİ MESKEN TUTMUŞ . MOTOR İNSANA ÇARPIYOR DA KİMSE SEN NE HALT EDİYORSUN KAPALI CADDE DE DEMİYOR . YAT ZABITA YAT DEYMEYIN KEYFINE PAŞALARIN.
dilencisavar 5 yıl önce
Çobak kavşağında ışıklarda zabıtalar dursa birde avm ve anıtparkda..
Bamsi81 5 yıl önce
cok iyi calışma kutlarım başkanım
M 5 yıl önce
Bir zahmet sizde sokağa çıkıp denetleyin, bugün avm önünde 3 tane çocuk dileniyordu. Düzce de zaten 2-3 cadde var
Selim 5 yıl önce
Haftada sadece 3 gün halkın arasına karışıp sokakta yürüse veya sadece namazlara camiye gitse zaten 1 yılda ortada kimse kalmaz
Akıllı 5 yıl önce
Zabıta ne halt ediyor?
16
parçalı bulutlu