banner851

banner614

SÖZLEŞME İMZALANDI

Düzce Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında Düzce’deki engelliler için yeni bir sosyal alan niteliği taşıyan “Kusursuz Kafe”nin yapımı için sözleşme imzalandı.

banner619
Sağlık & Çevre 08.11.2016, 11:31 08.11.2016, 12:14
2069
SÖZLEŞME İMZALANDI

Düzce Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında Düzce’deki engelliler için yeni bir sosyal alan niteliği taşıyan “Kusursuz Kafe”nin yapımı için sözleşme imzalandı.

Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan proje kapsamında Türkiye Beyazay Derneği’nin de katkılarıyla “Kusursuz Kafe”nin yapımı ve içeriğine ilişkin ön hazırlıklar tamamlandı. Düzce Belediyesi adına Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile yapılan sözleşme imza törenine katıldı. Tarafların sözleşme imzalaması ile birlikte faaliyete giren proje ile Düzce’de yaşayan ve özel eğitim kurumlarından eğitim alan bin 700’ü aşkın engelli gencin özgüven ve sosyalleşme süreçlerini tamamlamalarına yardımcı olmak amacıyla hazırlanan projede bedensel ve zihinsel engelli 45 gencin alacaklar eğitim ile sonraki hayatlarına da yardımcı olmak amaçlandı.

İlk etapta 45 engelli gençle uygulanacak model ile onların da toplumun bir parçası olduğunu, gerekli eğitim verildiği takdirde engelli bireylerin de hayatı bir ucundan tutabileceklerini kamuoyuna göstermek, kafe ile ortaklaşa yaşadığımız bu hayatta bir birey olarak yer edinmeleri için kendi kendilerine yetebilecek bir hayat sürecek şekilde yaşamalarını sağlamak, açılacak olan kafe ile sürekli iletişim ve etkileşim içinde olacak engelli ve engelsiz gençler arasında sosyal bağlar kurulmasını ve böylece toplumsal farkındalığın arttırılmasını sağlamak projenin öncelikli hedefi belirlendi.
Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği, Türkiye Beyazay Derneği ve Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan “Kusursuz Kafe” Projesi 1 Kasım tarihi itibari ile faaliyetine başladı. Avrupa Birliği destekli projeye Düzce Belediyesi eş finansman olacak ve proje bitiminde kafenin işletilmesi, yürütülmesi ve çalıştırılmasını sağlayacak.
 

banner844
Yorumlar (4)
Vatandas 5 yıl önce
Engelliler üzerinden ticaret yapılamaz.Cekin elinizi onlarin üstünden.
Yiyin 5 yıl önce
O işin içinde ali güney varsa o işte para vardır
wampir 5 yıl önce
cafe en son cumayerli bir vatandaşa kalır gibi
Karadağlı Delibalta 5 yıl önce
Maalesef çoğu yerde bu hassas konuyu kullanarak işletmeler açılıyor ve çok az engelli istihdam ediliyor.Bu duygu sömürüsü üzerinden vatandaş sömürülüyor.Tamamen engelli istihdam edilecekse güzel ama göstermelik bir iki kişi süs eşyası gibi konulacaksa hiç açılmasın daha iyi.İleriye dönük ve devamlılığı olan istihdam arttırıcı projeler olmalı bu kafe projeleri tamamen tribüne oynama projeleri..10 kişi 15 kişi çalışır düzcede on bine yakın engelli birey var.