banner851

banner614

TAM KAPANMA İYİ GELECEK…

banner619

Salgınla mücadele için alınan tam kapanma kararının uygulanmaya başlandığı 29 Nisan günü Düzce’de 202 kişinin daha COVİD-19 testi pozitif çıktı. Bu verilerle birlikte toplam vaka sayısının 37 bin 382 yükseldiği kentte, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 164 olarak sabit kaldı. Son birkaç gündür kısmi düşüş görülen Düzce’de tam kapanma ile birlikte tabloda iyileşme sağlanma ümidi güçlendi.

banner846
Sağlık & Çevre 30.04.2021, 18:15 01.05.2021, 16:33
2265
banner844

29 Nisan Perşembe günü akşam 19.00 itibariyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de salgınla mücadelede tam kapanma dönemi başladı. Bu saate kadar Düzceliler kentin en işlek noktaları olan İstanbul ve Gaziantep caddeleri ile Spor Sokak, Atatürk Bulvarı’na akın etti.

Tam kapanma öncesi sokaklarda ve hastanelerde oluşan kalabalık görüntüler salgının seyri açısından endişelere neden olurken perşembe günü yeni tip koronavirüs şüphesiyle Düzce’deki hastanelere başvuran 1.170 vatandaştan koronavirüs PCR testi alındı.

202 kişini testinin pozitif sonuçlanmasıyla Düzce’de salgına yakalananların sayısı 37 bin 382’ye yükseldi. Son günde sevindirici bir gelişme olarak yeni vefatın kaydedilmediği kentte salgın kaynaklı kayıpların sayısı 162 olarak sabit kaldı. Son dönemde vaka sayısında görülen kısmi azalışla birlikte kent genelinde azalma sağlanan 2 bin 408 aktif vakanın tedavilerine de hastanelerde ve evlerde devam ediliyor.

Durumu ağır seyreden 37 kişi kentteki farklı hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde müşahede altında tutulurken, bu hastalardan 17’si ise entübe edildi.

TAM KAPANMA İYİ GELECEK

Önceki haftalarda günden güne yaşanan artışlarla vaka artış oranında Türkiye’de zirveye çıkan Düzce’de son dönemde vaka ve vefat sayılarında kısmi düşüş sağlandı. Bununla birlikte 17 günlük tam kapanma ile bu verilerde ciddi azalmalar sağlanması bekleniyor. Vatandaşların bu dönemde kısıtlama kararların uyması ve evde dahi olsalar kurallara harfiyen uymaları büyük önem taşıyor.

Tam kapanma döneminde işi sıkı tutan emniyet güçleri Düzce’nin dört bir yanındaki uygulama noktaları ile işyerlerinde denetim faaliyetlerini aralıksız şekilde sürdürüyor.

Yorumlar (5)
Vatandaş 3 ay önce
Bu nasıl kapanma kardeşim heryer açık nasıl olacak bu iş nasıl düşecek bu vakalar sanki normal gün gibi ortalık
Kenan 3 ay önce
Hangi tam kapanmadan bahsediyorsunuz acaba tam kapanma örneklerini Avrupa'da yapan ülkelerde gördük. Kapanan sadece esnaf dükkan geri kalan sokaklarda parklarda dolu dolu fabrika servis araclarinda. Camilerde vara yoga verilen seyahat izni alanlar ortalıkta her zamanki gibi yapilan islem sadece lafta salak degiliz Allah'a şükür sokaklarda kalabalığı gorupte tam kapandik diyecek kadar
aabbcc 3 ay önce
Nasıl bir tam kapanma bu ? Millet tıklım tıklım sokakta bu Düzce halkında ağır bi disiplinsizlik var
M 3 ay önce
İnşAllah iyi gelir ama zor Düzce aynı sanki tasak yok gibi denetim yok
Ee 3 ay önce
Duzce merkezde tıklım tıklım Kaynaslida tıklım tiklim maske takan bile yok bu nasibkapanma kağıt toplayan gezen demiyip yazın cezayi aslında hindistan gibi vericen sopayı