banner851

banner614

TANAL: DÜZCE’Yİ TAMAMEN ATEŞE ATACAKLAR…

banner619

İçerdiği çevre düşmanı maddelerle kamuoyunda büyük tepki çeken Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’ndan geçti. Buna göre atık araç lastiklerinin biyokütle kapsamına alınması kabul edildi. Düzce'de araç lastiği yakarak elektrik enerjisi üretilecek tesislerin kurulmasının da önü açıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 21.11.2020, 13:40
16749
TANAL: DÜZCE’Yİ TAMAMEN ATEŞE ATACAKLAR…
banner844

Düzce’yi yakından ilgilendiren “Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Teklifin tartışmalı hükümlerinden biri olan ve araç lastiği yakılmasının biyokütle tanımı içerisine alınmasını içeren teklifin yasalaşması ile araç lastiği yakmak yenilebilir enerji kapsamına alındı.

Buna göre Düzce’de araç lastiği yakarak elektrik enerjisi üretilmesinin önü açıldı. Gümüşova’da bulunan ve orman atıkları ve başka atıkları yakarak elektrik üreten tesiste artık lastik yakılmasına da müsaade edilebilecek.

Konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, “Etkili muhalefetimiz olmazsa büyük ve küçük ortak, Düzce'yi tamamen ateşe atacak! Düzcelilerin menfaatlerini savunduğumuz, başarısızlıklarını gözler önüne serdiğimiz için iftira ve algı siyasetiyle bize saldırıyorlar. Düzceliler her şeyin farkında...” ifadelerini kullandı.

Düzce’yi zehirleyecek olan teklifle ilgili sessiz kalan Düzce milletvekilleri de eleştiren Tanal, “Biz olmasak, yok olmaya mahkum, konjonktürel bir ittifak kuran AKP ve MHP'nin vekilleri, Düzce'nin sorunlarıyla ilgilenmeyecek. Dün öyleydi, bugün de öyle. 'Lastik yakma tesisi' konusunda da biz gündeme getirince mecburen değinmek zorunda kaldılar” cümlelerini aktardı.

Düzce’deki hava kirliliği sorununa dikkat çeken Tanal, “Düzce’nin hak ve hukukunu savunmaya devam edeceğim. Düzce’de kış aylarında hava kirlilik oranı yüksektir. Parasını ödeyip, kullanmadığımız doğal gaz Rusya’da kalmaktansa düşük bedel ile Düzce’ye verilmesine ilişkin kanun teklifi verdim. Haydi Düzce milletvekilleri bu kanunu çıkarın” sözleriyle Düzce milletvekillerine ‘hodri meydan’ dedi.

Öte yandan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “Atık lastiklerin yakılarak elektrik üretilmesinin ekonomiye katkısı çevreye ve dolaylı olarak ekonomiye vereceği zararın çok altındadır" diyerek teklifin yeniden değerlendirilmesini istedi.

Yorumlar (49)
Ysr 9 ay önce
Söylentilere kulak asmayın bence daha düzce için herkes bir şeyler diyor
Halk 9 ay önce
Ali Agaoglunun oglu para kazanacak diye göz yumanlar o gözleriniz kör olsun.Allah belanizi versin.
Arcu Ates 9 ay önce
Cumhur ittifakinin birliği ve MHP-AKP milletvekillerini birlikte Düzce ve Düzceliler için zararlı olan bu uygulamadan DÜZCE'NİN isminin çıkarılmış olması neden basını rahatsız ediyor. Yanıltıcı haber tapiyorsunyz
Bilge 9 ay önce
Yazıklar olsun böyle insanlara hıc mi Allahtan korkmuyorsunuz. Siz soluyan o zaman bu havayı. Bitirdin insanlığı .yeni dogan çocukların o masum meleklerin günahı hesabını öbür tarafta nasıl vereceksiniz. Bu dünyanın altıda var. Üstü olduğu gibi.
Hamidiyeli 9 ay önce
Düzce nasil olsa çantada keklik ,seçimlerde tulum çıkartıyor ,siyanurde kullansalar,nükleer santralde acsalar,lastik yakma yeride acsalar babalar gibi acar bunlar birde kurdele falan keserler on bin kisi falan açılışa gider birde duzceye hizmet getirdik derler ,herkes evine arkadaslar iyi uykular duzce
İsim 9 ay önce
Biz zehirlencez onlar sıcak yataklarında huzurla uyuyacaklar
End 9 ay önce
Bu işler oldumu hastalik bitmez düzcenin toprağı altın yazık
Necdet küçük 9 ay önce
Chp li mahmut tanal karşıysa bu memleket ve düzce için iyi bir şeydir...
HEMŞUNLU 9 ay önce
Cahillik böyle birşey olsa gerek itiraz eden karşı taraftansa haksızdır
Kendi tarafınızdaysa haklidir hemi
Allah kimseyi sızın elinize muhtaç etmesin
Cinali 9 ay önce
Tüm ülkeyi batırdılar, Düzce umurlarında mı sanki!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın