banner851

banner955

TARAMADA ORTAYA ÇIKTI! 95 POZİTİF VAKA!

Düzce’de artan vaka sayılarının ürkütücü boyuta ulaşması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden fındık toplamak için Düzce’ye gelen mevsimlik tarım işçileri, kaldıkları çadır ve yerleşim alanlarında sağlık taramasından geçirildi. Hastalık belirtileri taşıyan 95 işçiye yapılan test sonucu pozitif çıktı. 95 işçi karantinaya alınırken, bu işçilerle temas halinde olan yüzlerce kişiye ise filyasyon çalışması uygulandı.

Sağlık & Çevre 15.08.2020, 15:43 15.08.2020, 15:46
14685
TARAMADA ORTAYA ÇIKTI! 95 POZİTİF VAKA!
banner1032

Tüm dünyayı kasıp kavuran Yeni Tip Covid- 19 salgın tehlikesi devam ediyor. Türkiye’de alınan tüm önlem ve tedbirlere rağmen, Düzce’deki vaka sayısı artışının önüne geçilemiyor. Düzce’de her geçen gün artan vaka sayısı nedeniyle Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’a Doğu ve Güneydoğu illerinden Düzce’ye fındık toplamak için gelen vatandaşların sağlık taramasından geçirilmesi talimatını verdi.

Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadır ve yerleşim yerlerine giderek, işçileri sağlık taramasından geçirdi. Sağlık taraması sırasında, hastalık belirtisi taşıyan 95 tarım işçisine koronavirüs testi yapıldı. 95 tarım işçisinin test sonucu pozitif çıkması üzerine, işçiler karantinaya alındı. Fındık bahçesi, çadır ve geçici yerleşim alanlarında koronavirüs tanısı konulan işçilerle temas halinde bulunan yüzlerce kişiye yönelik ise filyasyon çalışması uygulandı.

Düzce’de en son 1017 olan vaka sayısının ilerleyen günlerde daha da katlanmasına kesin gözüyle bakılırken, tedbirlerin elden bırakılmaması önem taşıyor.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (22)
İşin dalgasındalar... 2 yıl önce
Ateş ölçen kimdir neci dir,maske takmayı ilk önce onlar öğrensin.
Takipci 2 yıl önce
Resme bakın. Ne ateş ölçümü yapanın ne devi yaptıranın maskesi takılı. Gerçekten trajikomik.gulsek mi ağlasak mi bilemedim
Apsuva 2 yıl önce
Bu işçiler hangi köyde çalışıyor keşke belirtseydiniz.Bu taramalar bu işçiler şehre giriş yapmadan yapılmalıydı.
Şehzade 2 yıl önce
Korona için ateş ölçenin de ölçülenin de maskeleri doğru takılmış değil. Yalandan ateş ölç işte...
Düzceli 2 yıl önce
filiasyon da görevli kişinin maskesi çenesinde taranan kişinin maskesi çenesinde birde bu resimleri iyi birşey yapılmış gibi yayınlamışsınız. Eğer taradığı kişi covid 19 sa Görevli kişi şuan birçok sağlam taranana covid 19 bulaştırabilir.
Endişeli 2 yıl önce
Valilik dışarıdan işçiye izin vermemeliydi
Uykusuz 2 yıl önce
Ateş ölçen kişi de de maske ne ağzını nede burnunu kapatiyo neresinde bunun sağlık taraması uygulama sağlık çalışanı uymuyoki
..... 2 yıl önce
Fotoğraf çekerken bile doğru maske kullanımı yok iken maske kullanımını be vaka sayısının azalmasını beklemek ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
parçalı bulutlu