banner851

banner614

TARAMADA ORTAYA ÇIKTI! 95 POZİTİF VAKA!

banner619

Düzce’de artan vaka sayılarının ürkütücü boyuta ulaşması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden fındık toplamak için Düzce’ye gelen mevsimlik tarım işçileri, kaldıkları çadır ve yerleşim alanlarında sağlık taramasından geçirildi. Hastalık belirtileri taşıyan 95 işçiye yapılan test sonucu pozitif çıktı. 95 işçi karantinaya alınırken, bu işçilerle temas halinde olan yüzlerce kişiye ise filyasyon çalışması uygulandı.

banner846
Sağlık & Çevre 15.08.2020, 15:43 15.08.2020, 15:46
14667
TARAMADA ORTAYA ÇIKTI! 95 POZİTİF VAKA!
banner844

Tüm dünyayı kasıp kavuran Yeni Tip Covid- 19 salgın tehlikesi devam ediyor. Türkiye’de alınan tüm önlem ve tedbirlere rağmen, Düzce’deki vaka sayısı artışının önüne geçilemiyor. Düzce’de her geçen gün artan vaka sayısı nedeniyle Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’a Doğu ve Güneydoğu illerinden Düzce’ye fındık toplamak için gelen vatandaşların sağlık taramasından geçirilmesi talimatını verdi.

Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadır ve yerleşim yerlerine giderek, işçileri sağlık taramasından geçirdi. Sağlık taraması sırasında, hastalık belirtisi taşıyan 95 tarım işçisine koronavirüs testi yapıldı. 95 tarım işçisinin test sonucu pozitif çıkması üzerine, işçiler karantinaya alındı. Fındık bahçesi, çadır ve geçici yerleşim alanlarında koronavirüs tanısı konulan işçilerle temas halinde bulunan yüzlerce kişiye yönelik ise filyasyon çalışması uygulandı.

Düzce’de en son 1017 olan vaka sayısının ilerleyen günlerde daha da katlanmasına kesin gözüyle bakılırken, tedbirlerin elden bırakılmaması önem taşıyor.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (22)
İşin dalgasındalar... 13 ay önce
Ateş ölçen kimdir neci dir,maske takmayı ilk önce onlar öğrensin.
Takipci 13 ay önce
Resme bakın. Ne ateş ölçümü yapanın ne devi yaptıranın maskesi takılı. Gerçekten trajikomik.gulsek mi ağlasak mi bilemedim
Apsuva 13 ay önce
Bu işçiler hangi köyde çalışıyor keşke belirtseydiniz.Bu taramalar bu işçiler şehre giriş yapmadan yapılmalıydı.
Şehzade 13 ay önce
Korona için ateş ölçenin de ölçülenin de maskeleri doğru takılmış değil. Yalandan ateş ölç işte...
Düzceli 13 ay önce
filiasyon da görevli kişinin maskesi çenesinde taranan kişinin maskesi çenesinde birde bu resimleri iyi birşey yapılmış gibi yayınlamışsınız. Eğer taradığı kişi covid 19 sa Görevli kişi şuan birçok sağlam taranana covid 19 bulaştırabilir.
Endişeli 13 ay önce
Valilik dışarıdan işçiye izin vermemeliydi
Uykusuz 13 ay önce
Ateş ölçen kişi de de maske ne ağzını nede burnunu kapatiyo neresinde bunun sağlık taraması uygulama sağlık çalışanı uymuyoki
..... 13 ay önce
Fotoğraf çekerken bile doğru maske kullanımı yok iken maske kullanımını be vaka sayısının azalmasını beklemek ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın