banner851

banner614

TATİLCİLERİN GÖZDESİ OLDU!

banner619

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde yer alan Topuk Yaylası'ndaki tesislerde yarıyıl tatili dolayısıyla rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, "Tesisimiz şu an yüzde 90 doluluk oranına sahip.Önümüzdeki süreçte ilimizde bulunan Kardüz Yaylası da turizm merkezi olarak aynı etkiyi Gölyaka ilçemize gösterecektir." derken, tatilcilerden Sinan Savaş, "Güzel, çok hoş bir yer. Daha önce de 7-8 kez geldim. Sömestir için geldik, bir hafta kadar kalacağız." diye konuştu.

banner846
Sağlık & Çevre 18.01.2020, 14:47 18.01.2020, 14:50
3524
TATİLCİLERİN GÖZDESİ OLDU!
banner844

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde yer alan Topuk Yaylası'ndaki tesislerde yarıyıl tatili dolayısıyla doluluk yüzde 90'a ulaştı.Yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Topuk Yaylası, özellikle bayramlarda, sömestir tatili ve yaz mevsiminde ilgi görüyor.


Yarıyıl tatili dolayısıyla öğrenciler ve aileleri yaylada bulunan tesislerde konaklıyor. Doğası ve temiz havasıyla doğa tutkunlarına gezi imkanı sunan Topuk Yaylası'nda bazı ziyaretçiler çocuklarıyla kızak ve kayak yaparken bazıları ise çam ağaçlarıyla çevrili göletin etrafında ATV araçlarıyla gezintiye çıkıyor.
"Hafta sonları yüzde 100 doluluğa ulaşıyor"

Düzce Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, yaptığı açıklamada, tesisin kentteki kış turizmi açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi.
Tesisin 1280 rakıma sahip olduğunu ifade eden Taştan "Tesisimiz şu an yüzde 90 doluluk oranına sahip. Hafta sonları yüzde 100 doluluğa ulaşıyor. Karın ve gölün keyfini bir arada sürebileceğimiz bir tesis. Buradaki göl şu an donmuş vaziyette. Gençler ve çocuklar kayak yapıyor. kızak binebiliyor." diye konuştu.

"Kardüz Yaylası da aynı etkiyi Gölyaka'da gösterecek"
Topuk Yaylası tesislerinin bölgeye ekonomik ve sosyal açıdan katkı sağladığını vurgulayan Taştan, "Önümüzdeki süreçte ilimizde bulunan Kardüz Yaylası da turizm merkezi olarak aynı etkiyi Gölyaka ilçemize gösterecektir." dedi.Taştan, bölgenin özellikle hafta sonu günübirlik ziyaretçilerden ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.Yarıyıl tatili için İstanbul'dan gelerek bölgede tatiline devam eden Sinan Savaş da "Havası, kar kalitesi güzel. Tesisteki yemekler güzel ve İstanbul'a yakın. Güzel, çok hoş bir yer. Daha önce de 7-8 kez geldim. Sömestir için geldik bir hafta kadar kalacağız." ifadesini kullandı.
Yorumlar (7)
Vadandaş 1 yıl önce
Bu haberler cıkınca ben gülmekten ölecegım hani bizi kandırdıgını sanıyorlar 18 yılda kac vekıl kac beledıye başkanı kac türizim müdürü kimler geldi kimler gecti lütfen artık bizlerle dalga gecmeyın cünkü artık yorumlardaki gibi yimiyoruz
Murat Ersoy 1 yıl önce
Topuk yaylası Fenerbahçe adı hiç geçmiyor neden
Gölormanli 1 yıl önce
Hep aynı klasik laflar önce ödeneği çıkan ve geri çektiğiniz efteni gölü projesini bitirin.karduz,balıklı,pürenli,derebalik yaylalarının hafta sonu yolunu acın insanlar alışsın.kiş turizmi diyosunuz icraat 00000 .
HAKAN 1 yıl önce
YILLARDIR BIKMADINIZ BU KARDÜZ YALANINDAN..SADECE KONUŞUYORSUNUZ..KARDÜZ’E TESİS YAPABİLECEK BASİRETLİ BECERİKLİ BİR YÖNETİCİ İLE TANIŞMADI DÜZCE HALKI..BOL KESEDEN SALLAYIN
yalan 1 yıl önce
her yıl aynı mevsimde aynı yalanı söylüyorlar yapacaksanız yapın yapılabilirle olmaz bu işler
Düzceli 1 yıl önce
Ben görmemde inşAllah torunum görür ha ha ha
Düzceli ahmet 1 yıl önce
Sayın aziz bey olmasa orası cöplük ayyaşların mekanı olurdu kendınıze pay cıkarmayın yapabilecek gücünüz varsa efteni karduz kuru göl orada buyrun yapın ihalesı yapılmiş eftenıyı yapamadınız ya
27°
açık