banner851

banner955

TEDAVİ EDECEKLERİNE DALGA GEÇİYORLAR!

Son zamanlarda ardı arkası kesilmeye şikâyetlerle tepkilerin odağına oturan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama hastanesi bu kez doğum yapan bir kadına, görevli hemşirenin fiziki şiddet uyguladığı iddiası ile gündeme geldi. Doğum yapan kadın, hemşire hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikâyette bulundu.

Sağlık & Çevre 03.08.2021, 19:48 05.08.2021, 17:07
7893
banner986

Hasta olan vatandaşların gitmeye bile çekindikleri bir sağlık kurumu haline gelen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama hastanesi ile ilgili şikâyetler art arda gelmeye devam ediyor. En son doğum yapan Büşra D’ye doğum esnasında bir hemşire tarafından fiziki şiddet uygulandığı iddiası ile gündeme gelen Düzce Üniversite Hastanesi ile ilgili yetkililerin bir an önce harekete geçmesi bekleniyor.

Bundan 1 ay önce doğum yapan ve doğum esnasında bir hemşirenin fiziki şiddetine maruz kaldığını ifade eden Büşra D. doğum sancılarının başlaması ile acıdan istem dışı olarak hemşirenin koluna vurduğunu, hemşirenin ise kendisinin ayağına vurduğunu öne sürdü.

Kendisine yapılan bu şiddete kayıtsız kalmayan Büşra D. hakkını aramak için ise ilgili şikâyetini CİMER’e yaparak hastane ve hemşire hakkında şikâyette bulundu.

“Hemşire doğum sancısı çekerken ayağıma vurdu”

Büşra D. CİMER’e yaptığı şikâyette, “Ben 1 ay önce Haziran’ın 28’inde Düzce Üniversitesi hastanesinde doğum yaptım. O hastanede çalışan hiçbir doktor, hiçbir hemşire, insanlara iyi davranmıyor. Ben doğum yaptığım gün sancımdan hemşirenin koluna vurdum diye, hemşire ayağıma vurdu. Hemşirenin ismini bilmiyorum. Doğumhanede sancı çekenlere bağırmayın diye kızıyorlar, akşam olduğu zaman hemşirelerin gülme sesleri dışarılara kadar geliyor. Doğum sancısı çekenler bağırmayacak, ama onlar keyif yapacaklar. Böyle bir olay yok! Şikayetçiyim” dedi.

Doğum esnasında kaldığı sözlü ve fiziki şiddeti Öncü Haber Muhabirine anlatan Büşra D. ayrıca, “Doğum sancılarım başlamıştı. Acı çektiğim için istemeyerek hemşirenin koluna vurdum, hemşire ayağıma vurdu. O hastane, hastane olmaktan çileden çıkmış. O hastanedeki hemşireler olsun doktorlar olsun, hastalarla ilgilenmiyorlar” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (20)
T.A 1 yıl önce
Evet doğumhanede resmen eziyet ediliyor Bizzat bende yaşadım buna benzer Bi olay hemşireler resmen sizi köpek yerine koyup öyle muamele yapılıyor gerçekten yazık Bi de gidin devlet hastanesini görün nasıl davranıyorlar devlet daha iyi...
vatandaş 1 yıl önce
Burada sağlık gibi çok ciddi bir konuda haber yapılıyor. Bu haberin neresine çocuk bile gülecek anlayamadım.
Yusuf bey 1 yıl önce
İgne yaptırmak için bile aciline gidilmez Düzce tıp başhekimi yönetimi samanderede mangalı bırakıp her hafta işiyle ilgilensin yeter
Ahmet kurt 1 yıl önce
Düzce tıp fakültesi özel Düzce tıp fakültesi oldu paraya döndü işler muayneler amaliyatlar hocaları özel olmadan göremiyorum yeter Düzce siyaseti nerede duyan yokmu bizi
düzceli 1 yıl önce
bu kadar olamaz yani.bu haberlere her gün yenisi ekleniyor. çok yazık bir tek kelime açıklama göremedik hala.
81ERE81 1 yıl önce
ALAYI LAKAYIT İPİN UCUNU KAÇIRMIŞLAR.?SÖZ VERDİKLERİ AMELİYAT BİLE GİTTİĞİMİZDE DEVLETE GİT DEDİLER.....AYIP AYIP
Elenor 1 yıl önce
İlimizdeki sağlık sorunlarını örtbas ederek bir yere varamayız. Her iki hastahaneye müdahale şart oldu artık. Sağlıkta beş yıldızı alana kadar düzenleme çalışması yapılması gerekiyor.
eziyet gel git 1 yıl önce
polikliniklerin çoğunda saat 16:00 dan sonra muayeneler ücretli olduğu halde sekreterler 17:00 de gidiyor rapor hazırlamak için ertesi günü gel raporunu al sekreterler yok deniyor, 16:00 dan sonra muayene varsa sekreter de beklemek zorunda vatandaş ertesi günü tekrar nasıl gelecek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık