banner851

banner614

TEDİRGİNLİĞE NEDEN OLMUŞTU

banner619

Akçakoca Devlet Hastanesi'nde görevli dahiliye doktorları Şeyma Bahşi Arslan ve Gün Işıl Yalçın'ın yan dal sınavlarını kazanmaları nedeniyle ilçeden ayrılacak olması kent halkında, "Devlet hastanesi hekimsiz kalacak?' tedirginliğine yol açarken, son gelen açıklama yüreklere su serpti.

banner846
Sağlık & Çevre 24.09.2019, 15:17 24.09.2019, 16:11
1268
banner844

Akçakoca Devlet Hastanesi'nde görevli dahiliye doktorları Şeyma Bahşi Arslan ve Gün Işıl Yalçın girdikleri tıpta yan dal sınavlarında başarılı oldu ve uzmanlık eğitimi almaya hak kazandı. İki doktorun eğitim için ilçeden ayrılacak olması halk arasında endişeye neden oldu. Hastanenin hekimsiz kalacağını düşünen Akçakocalılar'ın beklediği açıklama, en yetkili ağızlardan geldi.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi Haldun Çolak konu hakkında açıklama yaparak, yeni hekimlerin getirilmesi için Sağlık Bakanlığı ile temas kurulduğunu söyledi.

"Kazanılmış olan bir hakları var"

Hastane Başhekimi Op. Dr. Haldun Çolak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Her iki dahiliye doktorumuzda mayıs ve haziran aylarında Akçakoca’ya  atanmıştı. Akçakoca Devlet Hastanesi’ne atanmadan önce 2018’in Aralık ayında ‘yan dal uzmanlık sınavını’ kazanmış olmalarına binaen şu anda atamaları gerçekleştirildi. Hekimlerimizin ayrılmalarıyla ilgili başka bir neden yok. Kazanılmış olan bir hakları var ve tabii ki her hekimin hak kazanımlarıyla ilgili değerlendirmeleri de kendilerine kalmış bir olay. Bunun dışında başka bir durum söz konusu değil."

İl Sağlık Müdürü: Hekimlerimiz ayrılmadan yenilerini getireceğiz

Akçakoca Devlet Hastanesi’nde idareci ve personelle bir toplantı gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz da toplantı sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Akçakoca  Devlet Hastanesi’nde hekim sayısında belli bir artışın olduğunu söyleyebiliriz. Dahiliye doktorlarımız yan dal sınavı kazandı. Ayrılmalarının nedeni bu. Dahiliye uzmanlıkları üzerine nefroloji alanında 4 – 5 yıl ihtisas yapacaklar. Hekimlerimizin açıklarını kapatmak adına tekrar Bakanlık ile görüşerek arkadaşlarımız ayrılmadan o açığı telafi edeceğiz."

Yorumlar (4)
Doktor 2 yıl önce
Doktora bak sakal masAllah insan duzgun gorunmesi lazim kimlere kaldi bu hastalar
hasta 2 yıl önce
sn sağlık müdürü...112 de nöbet tutmadan nöbet parası alan kişilerin sonucları ne oldu.Merak ettik..Siyasi gücleri var diye geri ödeme yaptılarmı yapmadılarmı..
o branşlar bizde hiç yok 2 yıl önce
üniversite dahil hastaneler SOS veriyor sayın müdür, akçakoca dışında diğer ilçelere zaten baktığınız yok, tedavi amaçlı yapılan hiç bir gelişme yok, ilaç verip gönderiyorlar yada devlet hastanesine gidin deniyor, ilçeler artık eskisi küçük bir mahalleden ibaret değiller, eskiden nüfusumuz 3-5 bin ken 15 binler civarında artık ilçelere devlet hastanesi statüsünü verin uzman ve branş hekimlerini artırın, bunları yapmıyorsanız BAŞARIDAN SÖZ ETME HAKKINIZ YOK.
Sağlıkçı 2 yıl önce
Açıklama yapan yetkililer daha nefroloji yan dal ihtisas süresini bilmiyor neyi nasıl halledecek