banner851

banner614

TEK TEK TESPİT EDİLİP CEZA KESİLECEK

Kaçak su kullanımının önüne geçmek amacıyla saha çalışmalarına başlayan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, içme suyunu tarla ve bahçelerde kaçak kullananları tespit ederek idari para cezası uygulayacaklarını açıkladı.

banner619
Sağlık & Çevre 03.08.2021, 17:30 03.08.2021, 17:54
1537

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, tarım arazilerinde ve bahçelerde kaçak su kullananların peşini bırakmıyor.

Su havzalarında mevsimsel kuraklıktan dolayı yaşanan su azalmasının önüne geçmek için vatandaşların duyarlı olmasını isteyen Düzce Belediyesi, içme suyunun bahçelerde, araç ve halı yıkamalarında kullanılmaması yönünde uyarılarda bulundu.

Bahçelerde su sarnıcı veya damlama sulama yapılmasının tasarruf sağlayacağını kaydeden ekipler, uyarılara rağmen içme suyunun duyarsızca kullanılmasının tespit edildikten sonra idari para cezası uygulanacağını kaydetti.

“SUYUMUZU BİLİNÇLİ TÜKETELİM”

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kuraklık ile mücadelenin yanı sıra doğanın da korunması için vatandaşların da ellerini taşın altına koyması gerektiğine dikkat çekerek “ Kaçak su kullanımlarının istasyonlardaki basınç seviyesinden anlaşılıyor. Oluşturduğumuz yeni bir ekiple tespit çalışmalarına başladık. Düzce’mizin susuz kalmaması için verdiğimiz mücadeleye vatandaşlarımızın da suyumuzu bilinçli tüketmesini rica ediyoruz. Aksi halde kaçak su kullanımının tespit edilmesi halinde idari para cezası uygulamak zorunda kalacağız.” denildi.

Yorumlar (7)
hey giti belediye 2 ay önce
acaba daha neyin peşindesiniz millet artezyan çaktırır anki bir iş yapmış gibi su saat istersiniz millet kestiğiniz ve ödenen faturalara Allah için bir bakın 20 lira su 30 tl vergi ayıp ayıp verginin de vergisini alın bari
salih 2 ay önce
ey gidi seni bole bilimezdik biz yazikkilar ols
Refik Karali 2 ay önce
Parasını ödedikleri suyu kullanıyorlar.
Siz kaçak artezyenle yer altını çalan sözde iş adamlarını yakalayın
Vatandaş 2 ay önce
Nasıl yani anlamıyorum parasını ödediğim en fazla pahalı Düzce’de araba yıkayamıyacam öylemi bir ay ödemesem kesersin neyine soracam anlamıyorum
Kraliyet heveslileri!!! 2 ay önce
Doyamadınız!! Ceza kesecekmiş! Sa na ne demez mi adam parasını verdiği suya sen nasıl karışacaksın!!! İdari para cezası nasıl yazacaksın? Kraliyet mi burası neye hangi kanuna dayanarak!!! Belli bir m3 üzeri fiyatı pahalı yaparsın alakasız yüksek kullanan yüksek ücretten öder faturasını isterse tarla sular isterse çim...
Dikkatli 2 ay önce
Bu belediyeye gülmekten bayılıyorum.kaçak su alınamıyor çıkmışlar.yazık yazık gündüz kimse kaçak su ile bahce sulamaz.gece çıkacaksın ava arabaylada değil yaya gör sen ozaman kacakları
vatandaş 2 ay önce
Gidin bahçelere döşeyin yada teşvik verin damlama sulama için, sonra yapmayan olursa ceza kesersiniz. Olur mu? Olmaaaz. Çünkü yaparsanız hizmet edersiniz.