banner851

banner955

TEMEL: “ARTAN TALEBİ KARŞILAMAK İÇİN BÖYLE BİR ÇARE BULDUK”

Artan hasta yoğunluğuna merhem olması amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bir süre önce başlatılan yeni poliklinik alanları oluşturma çalışmaları tamamlandı. Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın talimatıyla idari bölümde kullanılmayan bölümler tadilata alındı ve böylelikle oluşturulan 9 yeni poliklinik hizmet vermeye başladı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Onur Temel, “Poliklinik hizmetine artan talebin karşılayabilmek için böyle bir girişimde bulunduk.” dedi.

Sağlık & Çevre 18.07.2022, 13:45 18.07.2022, 19:22
2113

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde artan hekim ve hasta sayısı nedeniyle Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın talimatıyla fiziki yapıda yeniden düzenlemeye giden hastane yönetimi, idari kısımların ek poliklinik odası olarak hizmet vermesi için karar almıştı.

Alınan bu kararın ardından, kısa bir süre önce idari kısımların Kulak-Burun-Boğaz (KBB) Polikliniği, Çocuk Psikiyatri Polikliniği ve işitme testi odalarına dönüştürülmesi için başlatılan tadilat çalışmaları, bugün itibari tamamlandı.

İşitme cihazlarının yerleştirildiği bir poliklinikte hasta kabul edilmeye başlanırken, diğer 8 polikliniğin de yarından itibaren hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.

“Artan hekim ve hasta sayısına bu şekilde çare bulduk”

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna açıklamalarda bulunan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İdare ve Mali İşler Müdürü Onur Temel, tadilat çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlandığının altını çizerek, “Hastanemizde artan hekim ve hasta sayısına orantılı olarak poliklinik hizmetlerinde poliklinik oda sayılarımızda yetersizlik başlamıştı. İl sağlık müdürümüzün katkılarıyla ekip arkadaşlarımız ile bu sorun için “ne yapabiliriz? Nasıl çözebiliriz?” diye düşündük. Birinci katta idari ofis olarak kullandığımız odaları poliklinik oda hizmeti için kullanmaya karar verdik. Burada tadilat çalışmaları oldu. Kısa bir süre önce tadilat çalışmaları da bitti. O bölüme bugün itibari ile işitme cihazını taşıdık ve hizmeti orada vermeye başladık. Yarın ya da diğer günler itibari ile de kulak-burun-boğaz polikliniklerini oraya taşıyacağız ve bütün poliklinik hizmetlerine orada hizmet veriyor olacağız. Oradan boşalttığımız alanlar da, bizim hastanemizde poliklinik koridorlarının dar olması sebebiyle ortopedi bölümünde bir yoğunluk oluyordu. Ortopedi bölümünü yan koridora taşıdık ve yoğunluğu ikiye bölerek koridorları rahatlatarak vatandaşın hizmete daha kolay ulamasını sağlamayı hedefledik.” şeklinde konuştu. 

‘Ölü’ alanlar değerlendirildi

Hastane içindeki yeni düzenlemede kullanılmayan alanları değerlendirmeyi hedeflediklerini anlatan Temel, “İdari bölümleri nereye taşıyacağımıza karar verirken, hastanemizde “ölü alanlar” dediğimiz boş alanlar vardı. Oraları da ofise çevirerek 8 tane ofis odası oluşturduk. İdari birimlerimizi de oralara taşıdık, böylece hastanemizde 9 tane poliklinik hizmet alanı oluşturmuş olduk. Başta dediğim gibi, poliklinik hizmetine artan talebin karşılayabilmek için böyle bir girişimde bulunduk. Bugün itibari ile bir kısmını hizmete başlatmış olduk.” dedi.

Yorumlar (1)
doğrucu davut 3 ay önce
geçen oğlanı kedi tırmaladı, tetanoz yaptırmaya gerek var mı diye bir gidelim dedik; önümüzde 60 kişi sırada olunca çıktık geri.

düzce hastanesi zulümdür.
24
parçalı bulutlu