banner851

banner955

TEREYAĞININ İÇİNE BAKIN NE KATMIŞLAR

Tarım ve Orman Bakanlığı, 559 üründe taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen 371 firmayı kamuoyuna açıklayarak ifşa etti. İnsan sağlığıyla oynadığı ve tüketiciyi kandırdığı ifşa edilen firmaların bulunduğu listede Düzce’den de tereyağı ürününde bitkisel yağ kullandığı ortaya çıkarılan Kibarkılıç isimli firma yer aldı.

Sağlık & Çevre 02.03.2022, 12:00 02.03.2022, 17:13
9219
banner1032

Tarım ve Orman Bakanlığı, laboratuvarda yapılan incelemeler sonucuyla 559 üründe taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen 371 firmayı kamuoyuna açıklayarak ifşa etti.

Listede Düzce’den 1 firma

İnsan sağlığıyla oynadığı ve tüketiciyi kandırdığı ifşa edilen firmaların bulunduğu listede Düzce’den de Kibarkılıç isimli firma yer aldı. Söz konusu firmanın tereyağı ürününde bitkisel yağ kullandığı ortaya çıkarıldı.

50 bin TL’den 2 milyon TL’ye kadar ceza kesildi

Yapılan açıklamada tüketici sağlığının en üst düzeyde korunmasına yönelik yapılan kanun düzenlemesi ile gıdada taklit veya tağşiş cezaları caydırıcı hale getirildiği, uygunsuz şirketlerin gelirlerine bağlı olarak 50 bin TL’den 2 milyon TL’ye kadar idari para cezası, hapis cezası, adli para cezası ve gıda sektörü faaliyetinden men cezası getirildiği kaydedildi.

Denetimler aralıksız sürecek

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Uygunsuzlukların tespitinde Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan CİMER, Alo 174 Gıda Hattı ve Whatsapp (0 501 174 01 74) gıda ihbar hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı bulunmaktadır.” denilerek denetimlerin aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

banner844
Yorumlar (14)
TELAT KILIÇ 8 ay önce
Sayın halkımıza duyurumdur. Kibarkılıç tereyağı ürünüyle alakalı geçen sene etiket isminden kaynaklı bir sorun yaşanmış ve bakanlık bu konuyla alakalı değerlendirmeyi yeni açıklamıştır. Öncü medya grubu bize karşı olan aşırı sevgisinden! dolayı bu olayı yanlış lanse ederek abartılı bir haber yapmıştır. *ürünümüzde ve ürünlerimizde kesinlikle katkılı yağ karışım vb. yoktur*ÜRÜNLERİMİZİN KONTROLÜ NÜ YAPAN TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜDÜR. KİBAR TAVUKÇULUK LTD ŞTİ LÜTFEN YORUM YAPARKEN ÖN YARGILI OLMAYALIM BU TARZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİNİZ SAYGILARIMLA
Ekrem 8 ay önce
Böyle üçkağıtçı sahtekarların hırsızların vatandaşını dolandıranların haberlerini öyle bir etrafa yayalımki rezil olsun münafıklar
Duzceli 8 ay önce
Halkmarda satiliyordu bu ürün marketteki tüm şubelerin urunleride incelensin lutfen
Yığılca 8 ay önce
Bunu hemen neden bu cemaatinmis olayına bağlıyorsunuz.Bunun gibiler yüzünden millet cemaatler den soğuyor.Allah ıslah etsin.
arkadaş 8 ay önce
artan fiyatlardan dolayı millet alabilsin diye mecbur sıvıyağ katıyor adamlar o büyük firmalar da katıyor emin olun pınar içim torku. 70-90 liraya sen nasıl tereyağ bulabilirsin. iyi ki sıvı yağ katmışlar kimyasal katmamışlar
Vatandaş 8 ay önce
Böyle tağşişler genelde fason üretimden dolayı oluyor. Kibarkılıç köklü bir firma fason üretime karşı dikkat etmeliydi
Ahmmett 8 ay önce
LÜTFEN BİLİP BİLMEDEN YORUM YAPMAYALIM DUYDUĞUMUZ HERŞEYE İNANMAYALIM HAKARET ETMEYELİM LÜTFEN KARALAMA ÇALIŞMALARINA İNANMAYALIM BÜYÜK FİRMALAR HEP BUNU YAPIYOR KİMSEDE SES YOK AMA KONU YEREL FİRMALAR OLUNCA ORTALIK KOPUYOR LÜTFEN DAHA DİKKATLİ OLALIM
Müşteri 8 ay önce
HALKMAR MARKETLER SATIYOR BU ÜRÜNLERIN HEPSINI BIDE FİRMA HALKMARIN KENDI FİRMASI ÜRÜNLER KENDI ÜRETIMLERI
NAFİZ çolak Böyle sahteka 8 ay önce
Böyle Sahtekarların Tüm Malına El Koyacaksın Para Cezası Nedir Onlar İçin SAHTEKARLAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı