banner851

banner614

TİYATRO GÖSTERİSİ MORAL OLDU

banner619

Düzce Üniversitesi tarafından Covid-19 sürecinde fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları için tiyatro gösterisi düzenlendi. Programa katılan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sağlık çalışanlarına moral anlamında jest yapmak istediklerini belirtti.

banner846
Sağlık & Çevre 02.07.2021, 12:00
451
TİYATRO GÖSTERİSİ MORAL OLDU
banner844

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü; dünyada ve Türkiye’de yaşanan Covid-19 salgınına karşı fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarına moral olması amacıyla üç gün süresince devam eden “Açık Hava Tiyatro Gösterisi” düzenledi.

Covid-19 virüsü ile en ön cephede savaşan, halk sağlığı için kendi hayatlarını bile tehlikeye atan, salgın süresince; çocuklarını, eşlerini, anne, baba ve yakınlarını bile uzun süre göremeyen ve sürecin fedakar kahramanları olarak gönüllerimizde taht kuran sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla düzenlenen tiyatro gösterisi, Düzce Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Açık Amfi Tiyatro Alanı’nda gerçekleştirildi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (Düzce TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, Düzce Üniversitesi’nde çalışan sağlık personelleri ile tıp ve sağlık alanında eğitim gören Düzce Üniversitesi öğrencileri katıldı.

‘Bu mesleğin ne kadar kutsal olduğunu hissettirdiler’

Tiyatro gösterisi öncesinde Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, özverili bir şekilde programı hazırlayan Yönetmen Selçuk Develi adına Selçuk İpek’e hediyelerini takdim etti. Çok zor bir süreci geride bırakmayı ümit ettiklerini belirten Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kendilerinin bu süreçte yönetsel boyut anlamında zorluk yaşadıklarını fakat sağlık çalışanlarının ise en büyük riskleri göze aldığını, ailelerinden uzak kaldıklarını ve bu mesleğin ne kadar kutsal olduğunu hissettirdiklerini sözlerine ekledi.

Salgın boyunca psikolojik bir mücadelenin verildiğini söyleyen Rektör Çakar, el birliğiyle bugünlere geldiklerini ifade ederek süreci gönül birliği ile güvende atlamayı başardıklarına işaret etti. Program ile sağlık çalışanlarına moral anlamında jest yapmak istediklerini dillendiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, katkılarından dolayı Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’e teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ardından, sahne ekibi üyesi Necmettin Görgün tarafından sağlık çalışanları için takdim edilen hediyeyi kabul eden Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay da birçok üniversiteden önce bu gösterinin Düzce Üniversitesi tarafından düzenleniyor olmasından dolayı teşekkürlerini iletti.

Skeçler ve aralarda popüler şarkılarından oluşan programda tiyatro oyuncuları; üstün bir sahne performansı sergileyerek ve sanatsal yeteneklerini konuşturarak katılımcılara eğlenceli bir yaz akşamı yaşattı.

İlgi ve beğeniyle takip edilen program, yoğun mesai harcayarak salgın sürecinde hastaları sağlığına kavuşturan, gösterdikleri olağanüstü özveriyle toplumda takdirle karşılanan sağlık çalışanlarına moral kaynağı oldu.

Yorumlar (1)
Aa 3 hafta önce
Orman fakültesi bilirkişileri de devletle halkı karşı karşıya getirsin.