banner851

banner614

TOPLAM 31 BİN TL CEZA KESİLDİ

banner619

Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat uygulayan firmaları ifşa etti! Düzce'de 3 firmaya fahiş fiyat uyguladıkları gerekçesiyle toplam 31 bin 425 TL ceza kesildi.

banner846
Sağlık & Çevre 02.04.2020, 18:35 02.04.2020, 19:28
21850
TOPLAM 31 BİN TL CEZA KESİLDİ
banner844

Ticaret Bakanlığı, Reklam Kurulunca koronavirüs salgını nedeniyle talebi artan ürünlerde fahiş fiyat uygulayan firmaların isimleri açıklandı. Normalden çok yüksek fiyat uygulayarak halkı mağdur edip haksız kazanç elde eden firmalar illere göre ifşa edildi. Buna göre; Düzce'de 3 firmanın fahiş fiyat uyguladığı tespit edildi. Düzce'de faaliyet gösteren Toprak Medikal Sağlık Ürünleri Pazarlama, Emirgan Eczanesi ve Şişko Medikal firmalarının her birine fahiş fiyat uyguladıkları gerekçesiyle 10 bin 475 TL para cezası kesildi. Toplam 31 bin 425 TL cezai işlem uygulanan bu 3 firmadan Toprak Medikal ile Emirgan Eczanesi'nin maskede, Şişko Medikal'in ise dezenfektanda yüksek fiyat uyguladığı açıklandı. bakanlığın sitesinden ifşa edildi.


1 Nisan 2020 tarihi itibariyle gerek 81 Ticaret İl Müdürlüğü gerekse Reklam Kurulu tarafından denetim altına alınan 7 bin 386 firmayla ilgili yasal sürecin devam ettiği belirtilen duyuruda, kanuna aykırı bulunan uygulamaların internet üzerinden gerçekleştirilmesi halinde aykırılığı gerçekleştiren firma hakkında 104 bin 781 lira, diğer satış yerlerinde gerçekleştirilmesi halinde ise 10 bin 475 lira idari para cezası uygulandığı bildirildi.

Fahiş fiyat nedir?

Fahiş kelime anlamı olarak ölçüyü aşan, aşırı, çok fazla, adil olmayan anlamlarına geliyor. Fahiş fiyat da adil olmayan fiyat anlamına geliyor.

Yorumlar (72)
Gerçek olan hangisi 1 yıl önce
Benim öğrenmek istediğim bu firmalar ucuza alıp fahiş fiyata mı satıyor yoksa pahalı alıp pahalı mı satıyor.pahalıya alıyorsa ürünü aldığı firmaya dibine kadar ceza yazın.ama ucuza alıp pahalı satıyorlarsa bunlara yazdığınız ceza az bile.
Düzcee 1 yıl önce
Satıcıları suçluyoruz ama onlar kaç TL ye almışlar ? Bunları da sorgulamak lazım. Maskelerin paketi max 10 TL iken şuan 130TL paketi olmuş bu fiyata satan üreticilere de ulaşılsın
Ali akar 1 yıl önce
Geçen sene temmuz veya haziran ayında doktorun yazdığı raporla bir malzeme almaya gittim maskeyi bana raporum var diye 250 tl ye sattı iki gün sonra araştırdık meğer sgk lı 60 tl imiş geri götürdüm tartıştık yaptığı sahtekarlığı anlatım geri aldı
İhsan 1 yıl önce
Emirgan Eczaneside 50 kuruşluk maskeden 7.5 tl istediler. Ben tepki gösterince pahallı aldık pahallı satıyoruz cevabını verdiler. Gereken cezayı mutlaka en üst sınırda vermeleri lazım.
esnaf 1 yıl önce
işfa olan bu medikal ve eczaneden kimse alışveriş yapmasın kardeşlerim
Sevda 1 yıl önce
Düzcede kasaplar da denetlenmeli merkezdeki 85 lira kuzu kıymanın fiyatımı olur üstelik kemikle tartacakmış. ALLAH bir yerden yetkililerin kulağina gitmesine izin veriyor işte.bu zamanda yaptıklarına yazıklar olsun hepsinin
Ayfin can 1 yıl önce
Düzce devlet hastanesi can ezane yaninda bulunan medikal ezanesinde bir paket maske 280 YTL diyince cok oldum bir paket eldiven 58 YTL dezenfekte 78 YTL Allah firsat vermesin dedim ciktim
Düzceli 1 yıl önce
Şişko medical in asıl sahibi için çok sevilen iş adamı dıye konusyordunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
kapalı