banner851

banner955

TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

Düzce Belediyesi tarafından 2021 yılı başında ihalesi tamamlanan akıllı bisiklet paylaşım sisteminin ilk ayağı olan Paylaşımlı Bisikletler şehrin çeşitli noktalara yerleştirilmeye başlandı. Akıllı telefon üzerinden “Efor Bike” uygulaması ile kiralanan bisikletler Düzcelilerden büyük ilgi gördü.

Sağlık & Çevre 05.08.2021, 16:00 05.08.2021, 17:26
3272
banner986

Düzce’de trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltarak hem zamandan hem bütçeden tasarruf sağlayacak olan Paylaşımlı bisikletler Düzce’de çeşitli noktalarda kullanıma açıldı.  “Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi” (DÜBİS) adı verilen sistem ile birlikte Düzce’de şehir içinde trafik yükünün büyük ölçüde hafiflemesi, vatandaşların da hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlamaları hedefleniyor. Kentte ilk olarak 300 adet bisiklet kullanıma açılırken, önümüzdeki günlerde elektrikli scooterlar da Düzcelilerin hizmetine sunulacak.


“VATANDAŞLARIMIZA KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Sağlıklı yaşamı destekleme önceliği ile trafik yükünün de hafifletilmesine büyük katkı sağlaması düşünülen Paylaşımlı Bisiklet Sisteminin Düzce için önemli bir proje olduğunu değinen Başkan Özlü, “Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda şarj ünitelerinin ilgili işletme tarafından kurulumu başlatılmıştı. Birçok şehirde uygulamaları bulunan ve başarılı şekilde sürdürülen kiralama sistemlerinin altında ücretlendirme yoluna gidiliyor. Bekleme süresinde de 10’da 1 oranda ücretlendirilecek. Vatandaşlarımıza her şekilde katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bisikletlerin tamamı ile scooterların da en kısa sürede hizmete alınacak. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.BİSİKLETLER NASIL KULLANILACAK?

Düzce’de kullanılmaya başlanan paylaşımlı bisikletler için vatandaşların  İOS ve ANDROİD işletim sistemi olan akıllı telefonlarından “Efor Bike” uygulamasını indirmesi gerekiyor. Uygulamaya banka kartı veya kredi kartı üzerinden yapılan kaydın ardından paket seçenekleri sunuluyor. Kayıt işlemi ve ücret ödeme işlemlerinin tamamlanmasının ardından bisikletler üzerinde bulunan karekod yardımı ile bisikletlerin kilitleri açılarak kullanıma hazır hale geliyor. Yine uygulama üzerinden kullanılabilecek olan en yakın bisikletler rahatlıkla görülebiliyor. Düzce şehir merkezi sınırları içerisinde ve Karayollarına ait güzergah haricinde kullanım sağlanabiliyor. Bisikletlerin kullanımını sonlandırmak için ise arka teker bölümünde bulunan pim kilitlenerek sistem kapatılıyor. Ayrıca rezervasyon ile bisiklet daha düşük ücretlendirme ile beklemeye alınabiliyor.

Yorumlar (13)
HD 1 yıl önce
burası düzce her yere yürüyerek gidiyoruz ne bisikleti Allah aşkına
Hhahahahaha 1 yıl önce
Duzceye once medeniyet lazım ayrıca çalarlar parçalarlar o bisikletleri
Gizem 1 yıl önce
Bunun için ilk önce doğru düzgün yol olmalı
Peşkeş 1 yıl önce
Trafik sorunu mu var sanki.Yine birilerine kaynaklar peşkeş edildi.
Huseyin 1 yıl önce
Bisiklet hikaye,en güzel iş yapacak yere avm önüne tam geçiş giriş çıkış yerine kabak gibi ortaya büfeyi kondurdular para basacaklar orda
Ahmet hakan 1 yıl önce
Bemen zaten herkez gidip bincek arabalari garajdan cikarmayacaklar hemen ordan bisiklet kiralayacaklar caddelerde sadece bu bisikletler olcak basliga hayran kaldim supersiniz
DÜZCELİ 1 yıl önce
BİSİKLETİ SÜRECEK YOLMU VAR ARABALAR ZOR SIĞIYOR YOLLARA DARACIK KALDIRIMIN YARISI YAYA GECİDİ YARINDA ESNAFIN SANDALYESİ BİRDE BİSİKLET YOLU YAPMIŞLAR YAYADA BİLİÇLENDİRME YOK BİLAKİS BİSİKLET YOLUNDAN YÜRÜYOR YAZIK.
Samettin 1 yıl önce
Nasıl habercilik bu yaaa. Trafik yükü hafifleyecekmiş. Bu kadar yağcılık yeter. Düzce'de bisiklete binecek yer mi var. Atatürk bulvarı ve Kuyumcuzada bulvarında neden bisiklet yolu yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31
açık