banner851

banner614

TÜRK SAĞLIK-SEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

banner619

Türk Sağlık-Sen Düzce Başkanlığı tarafından, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesinde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Türk Sağlık-Sen Genel Başkan yardımcıları İsmail Türk, Mustafa Köse, Mustafa Yiğit ve Düzce Sağlık-Sen temsilcileri ve üyeleri katıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 19.12.2019, 15:05 19.12.2019, 18:18
1443
banner844

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesinde, Türk Sağlık-Sen Düzce Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı.  Yapılan basın açıklamasına  Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları da katıldı.  Döner sermayelerin yükseltilmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, üniversite hastanelerinde çalışan sağlıkçılar için tayin sisteminin getirilmesini istendi.
 Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk’ün yaptığı basın açıklaması şöyle: "Ülkemizde son 10 yılda döner sermayeler kadar eriyen hiçbir ücret yoktur. Dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Aşırı iş yükü bulunan ve çalışanların fedakârca hizmet yürüttüğü sağlık kurumlarımızda ne yazık ki iş döner sermayeye gelince önümüze kocaman bir sıfır rakamı konmaktadır. Her iki kurumun yöneticilerine de bu durum defalarca anlattık. Fakat yanlışta ısrar edilmeye ve sorunlar görmezden gelinmeye devam ediliyor. 5 Aralık’ta tüm Türkiye’de döner sermayelerimiz için alanlara çıktık. Döner sermayede bu düzen böyle gitmez. Sistem baştan aşağı yeniden revize edilmelidir. Döner sermayeler yükseltilmelidir. Döner sermayelerimiz mutlaka emekliliğe yansıtılmalıdır."
 
TAYİN HAKKI İSTİYORLAR
Yapılan basın açıklamasında değinilen bir başka konuda üniversite hastanelerinde çalışan sağlıkçıların tayin hakkının olmaması. İsmail Türk üniversite hastanelerinde çalışan sağlıkçılara bir an önce tayin hakkının verilmesini isteyerek şunları söyledi: “Bir diğer önemli meselesi de tayin haklarının olmamasıdır. Bu konuda YÖK ile görüşmüş ve kendilerine ilk etapta becayiş ve mazeret tayini hakkını tüm üniversite çalışanlarına getirilmesini talep etmiştik. Bugün eşinden ayrı, sağlık sorunu yaşayan ve bakıma muhtaç aile ferdinden uzak bir çalışma hayatına mahkum edilen arkadaşlarımız var. Üniversite eğitimine devam edemeyen çalışanlar var. Bu ne insani nede vicdanidir. Devletin aileyi koruması vatandaşına eğitim hakkını kullanmasını sağlaması anayasal bir zorunluluktur. Üniversite çalışanlarının çiğnenen bu hakları bir an önce verilmelidir. YÖK Başkanı bu konuda bir atama ve nakil yönetmeliği çıkartacaklarını belirtmişti ama hala bu konuda somut bir adım atılmış değildir. Biz bir an önce bununda hayata geçmesini istiyoruz.”

Yorumlar (15)
Sağlık sen nerede 2 yıl önce
evet doktorlardan kesinti yapılmıyor ama diğer alt grup çalışanlardan yarıdan fazla kesinti yapılıyor. Nerede Rektör hanım adalet bumu sizce, nerede Sağlık-sen. Enflasyonun arttığı durumda siz destek olmanız gerekirken kesinti yapmak nedemek ?
Mahmut k 2 yıl önce
İnşAllah sesimizi duyup bir cevap veren bulunur.
zartapura 2 yıl önce
sanırım üyeler aidat ödemiyorlar ki meydanlarda çığırıp duruyorlar.
Vatandaş 2 yıl önce
Düzce üniversite hastanesinde özetle durumlar şu şekilde; parayı verirsen endoskopi 2-5 gün içinde vermessen 3 ay sonra patoloji sonuşları parayı verirsen 2 gün sonra al parayı vermessen 1 ay sonra uyku testi parayı veririsen 2-3 gün içind
İciriden biri 2 2 yıl önce
Aynen öyle halk parası olan hizmet alır olmayan da yöneticilerin cebini doldurma etkinliği ile ilgili sonuçlar da bu şekilde devam ediyor
Icerden biri 2 yıl önce
Tüm Türkiye genelindeki üniversite hastaneleri içerisinde doner sermaye ödemesi yapan tek üniversite Duzce Universitesidir. Daha fazla olabilir belki ama Maliye veya SGK ancak bunkadar veriyor
İciriden biri 2 2 yıl önce
7 milyon geliyor harcamayı bilmeyenler yönettiği gibi sorun büyük.
Hamdi 2 yıl önce
Saglikciya sozum..devlete sirtini dayamissin.tikir tikir maas aliyorsun..birde utanmadan veryansin ediyorsun..sen simdi ikile.birak isi..sirada devlete girmek isteyen milyonlar bekliyor.kaybol gozum gormesin seni.
sçavuş 2 yıl önce
döner sermaye nedir? vatandaştan alınan ek bir meblağ veya maaşlardan ekstra bir ödeme ise haramdır.
Mücadeleye devam 2 yıl önce
Durmadan devam. Kutluyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
kapalı