banner851

banner614

TÜRKİYE’DE İLK DÜZCE’DE GERÇEKLEŞTİ

banner619

Düzce’de İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde sağlık alanında bir ilk yaşandı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz önderliğinde yürütülen çalışmalarda Düzce Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Türkiye’nin ilk dijital diş sağlığı merkezi unvanını aldı.

banner846
Sağlık & Çevre 09.08.2019, 15:34 11.08.2019, 00:22
5601
TÜRKİYE’DE İLK DÜZCE’DE GERÇEKLEŞTİ
banner844

Sağlık Bakanlığının 2023 hedefleri doğrultusunda yapılan çalışmalarda  Düzce’de bir yenisi daha eklendi. Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı’nın öncülüğünde İl Sağlık MüdürüDr. Yasin Yılmaz koordinasyonunda sağlık alanında yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi alanında bir ilki gerçekleştirerek ilk Dijital Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi unvanını aldı.
 Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek bu unvanı Türkiye’de almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.


 
Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi böylece dijital olma seviyesini uluslararası düzeyde derecelendirildiği bu süreçte başarısını bir kez daha belgeledi.
Bu süreçte yapılan iyileştirmeler arasında şunlar yer aldı:

Kullanılan Hastane Bilgi Yönetim Sisteminde hasta güvenliğini arttıran uygulamaların yanı sıra hekimlere Klinik Karar sürecinde destek olması için çeşitli ekranlar oluşturuldu.Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ilk kez “Hemşirelik Hizmetleri Birimi ” ilk kez oluşturuldu ve bu birimde kullanılmak üzere Tıbbi Cihaz temin edildi. Hemşirelik Hizmetleri ile hekimin gerekli görmesi halinde tüm yaşamsal bulguların ölçümlenerek kayıt altına alınması sağlandı.Merkezde yapılan işlemlerden özellikle protez ve sterilizasyon uygulamalarının kesintisiz takibi için oluşturulan barkod sistemleri ile süreç gözlemleri netleştirildi.

Haber: C.A. KUŞ

Yorumlar (5)
Mesut 2 yıl önce
Tabi ondan herkez boluya gidiyor diş yaptrmaya
Vatandas 2 yıl önce
Duzce dis hastanesinde daha dis teli takilmiyor
DÜZCELİ 2 yıl önce
BİRDE DEVLET HASTANESİNİ TOPARLASANIZ BİR HAFTA ÖNCE GENEL CERRAHA GİTTİM KALBİMİN ÜZERİNDE BİR SANTİMLİK SERT BİRŞEY CIKTIĞINI SÖYLEDİM BAKTI ANTİBİYOTİK VERECEM 4 GÜNSONRA İNMESSE ALIRIM DEDİ YA Bİ TEŞHİS KOY ALTTAN NERDEN GELDİ BU YARA OLDU OLMASS
Talha 2 yıl önce
Ama hala boluya tel taktırmaya gönderiyorlar
Bursalı Ayhan Saygıner 2 yıl önce
Çok çok çok güzel bir haber bu...TEBRİKLER EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN
29°
açık